Wystarczy 7 minut, by odmówić Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Tylko tyle i aż tyle, bo jej wielka moc przemienia nie tylko poszczególne osoby, ale i całe miejscowości. Już w czwartek odbędzie się modlitwa na ulicach.
W czwartek 28 września o godz. 15.00 czciciele Bożego Miłosierdzia już po raz 16 spotkają się na chodnikach, rogach ulic i placach Polski i różnych miast świata, by uczcić Godzinę Miłosierdzia i prosić Boga w modlitwie Koronką do Bożego Miłosierdzia w szczególnie ważnych intencjach.
W naszej archidiecezji przybywa miejsc, w których modlić się będą wierni.
Iskra Bożego Miłosierdzia Koronka na ulicach miast świata 2023Doświadczenie wielu osób pokazuje, że odmawianie Koronki do Bożego Miłosierdzia w miejscach niebezpiecznych czy trudnych, gdzie dzieje się jakaś krzywda lub ludzie narażeni są na niebezpieczeństwo, przynosi nieoczekiwaną zmianę. Pierwsza taka modlitwa odbyła się w Łodzi, później za jej przykładem poszły inne miasta. Także Lublin i inne miejscowości naszej archidiecezji są na liście miejsc, gdzie modlitwa popłynie na ulicach.
Na początku było to jedno skrzyżowanie obok kościoła kapucynów na Poczekajce i jedno na Abramowicach. Grupa ludzi wyszła o godz. 15 na ulice, by modlić się Koronką do Bożego Miłosierdzia. W kolejnych latach skrzyżowań przybywało – mówią członkowie lubelskiej Diakonii Miłosierdzia Ruchu Światło–Życie.
Modlitwa na ulicach odbędzie się m.in.: na skarpie przy Rondzie gen. Leona Berbeckiego, na skrzyżowaniu Alei Kraśnickiej i Bohaterów Monte Cassino, przy ul. Zana obok L'eclerca oraz ul. Zana obok krzyża na terenie parafii św. Józefa, przy przystanku MPK Przyjaźni (w kierunku miasta), w Chełmie w parafii Świętej Rodziny przy krzyżu osiedlowym, w Chełmie w parafii Narodzenia NMP przy figurze św. Jana Pawła obok Gmachu, w Jastkowie na skrzyżowaniu al. Warszawskiej i ul. Chmielowej, w Klesztowie przy przydrożnych krzyżach wszystkich miejscowości należących do parafii, w Kraśniku na skrzyżowaniach ulic: Krasińskiego i Wyszyńskiego, Wyszyńskiego i Sikorskiego, Krasińskiego i Mickiewicza, Słowackiego i Balladyny, Aleja Niepodległości i Urzędowska przy krzyżu.
aktualna ocena | |
głosujących | |
Ocena |
bardzo słabe |
słabe |
średnie |
dobre |
super |
Nad sprawami duchowymi nie mamy pełnej kontroli i należy być ostrożnym.
Synodalność to sposób bycia i działania, promujący udział wszystkich we wspólnej misji edukacyjnej.
Droga naprzód zawsze jest szansą, w złych i dobrych czasach.
Symbole tego spotkania – krzyż i ikona Maryi – zostaną przekazane koreańskiej młodzieży.
Wraz z zakorzenianiem się praktyki synodalności w Kościele w Polsce - nadziei będzie przybywać.