Przedstawiciele głównych Kościołów chrześcijańskich odpowiedzialnych za tę świątynię podpisali ważną umowę.
Remont Bazyliki Grobu Pańskiego w Jerozolimie będzie kontynuowany. Przedstawiciele głównych Kościołów chrześcijańskich odpowiedzialnych za tę świątynię podpisali ważną umowę, która umożliwia gruntowny remont całej bazyliki, a nie jak dotychczas, tylko jej głównej części.
Jak podkreśla Kustosz Ziemi Świętej, umowa ta jest ważnym sygnałem ekumenicznego zbliżenia. Remont zostanie poprzedzony badaniami archeologów. Mówi o. Francesco Patton.
"Badania rozpoczną się już we wrześniu. Aktualnie pracujemy nad umowami z instytucjami akademickimi, które się tym zajmą. Są to instytucje włoskie o najwyższych kompetencjach na tym polu. Remont będzie finansowany z darów. Mamy już do dyspozycji 500 tys. dolarów, które otrzymaliśmy od Stolicy Apostolskiej na zakończenie pierwszej fazy remontu. Inni dobroczyńcy w różnych krajach wyrazili gotowość swego udziału w tym przedsięwzięciu. Swój wkład wniosą też przedstawiciele Kościoła greckiego i ormiańskiego. Wydatki będą kontrolowane przez wszystkie trzy wspólnoty. Przede wszystkim jednak ufamy Bożej Opatrzności. Wierzmy, że kiedy pojawią się rachunki, będziemy w stanie je zapłacić".
Wychowanie seksualne zgodnie z Konstytucją pozostaje w kompetencjach rodziców, a nie państwa”
Synodalność to sposób bycia i działania, promujący udział wszystkich we wspólnej misji edukacyjnej.
Wraz z zakorzenianiem się praktyki synodalności w Kościele w Polsce - nadziei będzie przybywać.