Służebniczka z Góry Motycznej jest autorką projektu Ikona Amen, która płynie "Darem Młodzieży" do Panamy.
Siostra Terezja Piękoś, służebniczka BDNP, pochodzi z Góry Motycznej. Od wielu lat posługuje w Danii, gdzie katolicy stanowią jedynie kilka procent, i zdaje się, że ona każdego z nich zna, a oni ją.
"Coraz bardziej przekonujemy się, że mamy w zgromadzeniu szaloną siostrę. Szaloną w pozytywnym znaczeniu oczywiście. Mówiąc językiem młodzieży, »pozytywnie zakręconą«. Czasem wydaje się nam, że ona nawet nie śpi. Każdą chwilę poświęca apostolstwu. Szuka ludzi, miejsc, form zaangażowania oraz wsparcia duchowego i materialnego" - piszą o współsiostrze służebniczki dębickie.
Jedną z ostatnich inicjatyw s. Terezji jest Ikona Amen, która powstała w związku ze Światowymi Dniami Młodzieży w Panamie. Niebawem rozpoczną się one pod hasłem: "Oto ja, służebnica Pańska. Niech mi się stanie według słowa Twego" (Łk 1,38).
Autorką Ikony Amen jest s. Terezja, ale w tworzeniu jej uczestniczyły osoby z Danii, Polski, Słowacji, Austrii, Ukrainy, Bośni i Hercegowiny, Wietnamu, Rosji, Anglii, Indii, Syrii, Etiopii, Nigerii, Ugandy, Konga, Meksyku, USA, Norwegii, Szwecji, Japonii, Chin, Sri Lanki, Filipin, Argentyny, Brazylii i Boliwii.
Ikona przypomina tkaninę z różnorodnych i drogocennych perełek, które są ze sobą ściśle spojone. Symbolizuje wszystkich ludzi na świecie, złączonych węzłem miłości w jedną rodzinę Bożą - wspólnotę Kościoła. Każdy element w niej zawarty jest znaczący. Więcej na jej temat przeczytasz na stronie sióstr służebniczek dębnickich.
bdnp.pl S. Terezja jest autorką projektu Ikony Amen, która płynie "Darem Młodzieży" do Panamy Ikona Amen płynie na pokładzie polskiego statku "Dar Młodzieży" do Panamy. - To naprawdę graniczy z cudem. Pan Bóg załatwił nam transport ikony do Panamy! Chwała Panu za to! - cieszą się siostry.
Statek tylko na jeden dzień zatrzymał się w porcie w Kopenhadze. Na pokładzie odprawiana była Msza, w której uczestniczyła także s. Terezja. Poprosiła kapitana, by przyjął ikonę na pokład. Zgodził się, a ponadto promuje projekt poprzez wywieszanie flagi z Ikoną Amen w portach świata.
- To dla nas ogromny zaszczyt, że Ikona Amen, wykonana przez młodzież międzynarodową, również Polaków, płynie polskim statkiem do Panamy - uważa s. Terezja.
bdnp.pl Z bp. Markiem Solarczykiem - Wieść o ikonie rozeszła się już po wielu krajach, a z pewnością tych, w których posługują służebniczki. Nie mogło być inaczej, bo s. Terezja po prostu potrafi przekonać każdego do zaangażowania. Nas również. Ma w sobie "to coś", co sprawia, że dla Boga i ewangelizacji pokonuje wszelkie trudności, a przy okazji sprawia, że ci, którzy ją znają, stają się chociaż trochę tak "szaleni" jak ona - uważają siostry.
bdnp.pl Delegacja uczestników projektu wybrała się z ikoną także do Rzymu Delegacja uczestników projektu wybrała się z ikoną także do Rzymu prosić Ojca Świętego Franciszka o błogosławieństwo dla tego dzieła. - Pragniemy podzielić się przesłaniem Ikony Amen z naszymi braćmi i siostrami z całego świata w czasie ŚDM 2019 w Panamie i wspólnie z Maryją otoczyć całą ziemię tańcem uwielbienia Boga i śpiewem hymnu na ŚDM w Panamie w koszulkach z wizerunkiem Ikony Amen. Wszyscy mogą się w to włączyć tam, gdzie mieszkają - zachęcają siostry.
aktualna ocena | |
głosujących | |
Ocena |
bardzo słabe |
słabe |
średnie |
dobre |
super |
Franciszek zrezygnował z publikacji adhortacji posynodalnej.