Nie dla kontrowersyjnych polityk zdrowotnych

Abp Bernardito Auza zabrał głos na piątym spotkaniu międzyrządowych negocjacji nad Światowym Paktem na rzecz Migracji Bezpiecznej i Uporządkowanej.

Wspólnota międzynarodowa nauczyła się w praktyce, że bezpieczna, uporządkowana i systematyczna migracja jest założona na dwóch filarach, na suwerennym prawie państwa do określenia swojej własnej polityki migracyjnej i na uznaniu godności i praw człowieka, każdego migranta. Mówił w ONZ abp Bernardito Auza na międzyrządowych negocjacjach Światowego Paktu o bezpiecznej, uporządkowanej i systematycznej migracji.

Było to już piąte spotkanie poświęcone temu problemowi.  Stały Obserwator Stolicy Apostoslkiej podziękował za uwzględnienie części poprawek, które zgłoszono ostatnim razem. Było to m.in. uwzględnienie konkretnych odniesień do ochrony dziecka, jedności rodziny czy organizacji pomocowych motywowanych religijnie.

Od początku jednak – mówił abp Auza – nierozwiązaną zostaje kwestia kilku dokumentów, które mają być włączone do Paktu, a które nie zostały przedyskutowane ani zatwierdzone przez Zgromadzenie Ogólne. Niektóre z nich dotyczą promocji zdrowia przez WHO, a konkretnie kontrowersyjnych pakietów zdrowotnych, które oprócz faktycznej pomocy, zakładają także antykoncepcję i aborcję.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| MIGRACJA

Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Archiwum informacji

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  28 29 30 31 1 2 3
  4 5 6 7 8 9 10
  11 12 13 14 15 16 17
  18 19 20 21 22 23 24
  25 26 27 28 29 30 31
  1 2 3 4 5 6 7