Stwórzmy w mediach społecznościowych obraz tego, jak przeżywamy w Polsce Boże Ciało. Dzielmy się zdjęciami i nagraniami wideo, oznaczając je hasztagiem #Procesja – zachęca rzecznik Episkopatu ks. Paweł Rytel-Andrianik. W minionym roku akcja połączyła miliony osób. „Mam nadzieję, że podobnie będzie tym razem” – mówi ks. Rytel-Andrianik.
„Święty Jan Paweł II mówił, że wiara umacnia się, gdy jest przekazywana” – przypomina rzecznik Episkopatu, zapraszając do dzielenia się doświadczeniem wiary także na Facebooku i na Twitterze. „Uroczystość Bożego Ciała jest publicznym dawaniem świadectwa naszej wiary. Możemy robić to także w mediach społecznościowych. Dzieląc się zdjęciami i nagraniami wideo z hasztagiem #Procesja. W ten sposób stworzymy obraz tego jak przeżywamy to święto w naszym kraju” – podkreślił ks. Paweł Rytel-Andrianik.
Jak powiedział rzecznik Episkopatu, Boże Ciało to moment, w którym katolicy wychodzą w procesjach na ulice miast adorując go i rozważając tajemnicę obecności Jezusa w Najświętszym Sakramencie.
„Nie jest to zwykła manifestacja, ale wielka modlitwa całego Kościoła, jednocząca wielu ludzi, którzy tworząc wspólnotę wychodzą, by czcić Jezusa i zapraszać Go do swojej codzienności. Procesje przechodzą przecież obok naszych miejsc zamieszkania, pracy, rozrywki. Można więc powiedzieć, że Boże Ciało to podkreślenie obecności Boga pośród nas, we wszystkich naszych sprawach. Tym doświadczeniem możemy dzielić się również w mediach społecznościowych zamieszczając relacje z hasztagiem #Procesja w czasie Bożego Ciała i oktawy tej uroczystości” – wskazał ks. Rytel-Andrianik.
Dodał, że poprzednie tego typu akcje w mediach społecznościowych cieszyły się dużą popularnością i pokazały, że wśród ich użytkowników jest potrzeba dzielenia się przeżywaniem wiary. „Bardzo ważnym aspektem takich inicjatyw jest fakt, że publikując zdjęcia czy nagrania wideo wykonane np. smartfonem dajemy możliwość pewnego rodzaju uczestnictwa w ważnych wydarzeniach religijnych. Ponadto, ci którzy z różnych powodów nie mogą brać osobistego w Procesjach mogą łączyć się duchowo. Temu służy również akcja hasztag #Procesja na Twitterze i Facebooku” – podkreślił rzecznik Episkopatu.
Uroczystość Bożego Ciała w Polsce obchodzona jest w pierwszy czwartek po Uroczystości Trójcy Przenajświętszej, jest dniem ustawowo wolnym od pracy. W naszym kraju towarzyszy jej tradycyjna oktawa, podczas której organizowane są procesje eucharystyczne.
Obecny okres większego spokoju w Libanie przeniesie się też na Syrię?
Aby - jak wyjaśnił papież - “w Ludzie Bożym wzrosła religijna i bliska znajomość Pisma Świętego”.
26 stycznia XXV Dzień Islamu w Kościele katolickim w Polsce.
Stowarzyszenie Katechetów Świeckich zwraca uwagę na faworyzowanie tzw edukacji zdrowotnej.