Ateistyczny Urugwaj potrzebuje Chrystusa

Osoby należące do Kościoła katolickiego stanowią tylko 40% społeczeństwa, podczas gdy w innych krajach Ameryki Łacińskiej odstetek ten sięga 80-90%.

„Jako pasterze czujemy, że Urugwaj bardzo potrzebuje Chrystusa… Największym skarbem, jaki mamy jest poznanie Go i tym właśnie chcemy się dzielić z wszystkimi naszymi rodakami” – powiedział bp Milton Luis Tróccoli Cebedio, który wraz z innymi biskupami Urugwaju przybył do Watykanu z wizytą «ad limina Apostolorum». Wczoraj spotkali się z Papieżem i rozmawiali z nim o Kościele w ich kraju. Mówi bp Cebedio:

„Papież mówił dużo o ewangelizacji, ponieważ Urugwaj jest krajem, w którym laicyzm, sekularyzacja, brak wiary są bardzo mocne. Osoby należące do Kościoła katolickiego stanowią tylko 40% społeczeństwa, podczas gdy w innych krajach Ameryki Łacińskiej odstetek ten sięga 80-90%. Ojciec Święty zachęcił więc nas do ewangelizacji, a zwłaszcza prosił nas, byśmy dbali o młodych, aby być blisko nich, bardzo blisko młodych ludzi, a także kapłanów, aby towarzyszyć kapłanom, wspierać ich w misji, dużo ich słuchać, być blisko nich. Mówił też o czymś, co mu bardzo leży na sercu – o pokoju w świecie. Chociaż w Urugwaju nie ma takich problemów, to jednak prosił, by wraz z nim modlić się o pokój i byśmy byli ludźmi pokoju” – powiedział Radiu Watykańskiemu bp Tróccoli Cebedio.

Podczas wizyty apostolskiej, która potrwa do 22 listopada, przewidziane są rozmowy w różnych dykasteriach począwszy od Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych, by dokonać podsumowania pewnych procesów beatyfikacyjnych i kanonizacyjnych, które są w toku. W niedzielę biskupi Urugwaju będą koncelebrować wraz z Papieżem Mszę z okazji I Światowego Dnia Ubogich.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Archiwum informacji

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  29 30 31 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11
  12 13 14 15 16 17 18
  19 20 21 22 23 24 25
  26 27 28 29 30 31 1
  2 3 4 5 6 7 8