Papieski apel o pokój na Bliskim Wschodzie i Afryce

Po dwóch dniach dyskusji w grupach językowych Synod obraduje dziś na sesji plenarnej. Na jej rozpoczęcie głos zabrał Ojciec Święty, aby zaapelować o modlitwę w intencji pokoju na Bliskim Wschodzie i w Afryce.

„Bardzo nas zasmuca i budzi naszą troskę to, co dzieje się w Syrii, Iraku, Jerozolimie i na Zachodnim Brzegu Jordanu. Jesteśmy tam świadkami eskalacji przemocy, która obejmuje niewinną ludność cywilną, pogłębiając poważny kryzys humanitarny. Wojna powoduje zniszczenie i potęguje cierpienia mieszkańców. Nadzieja i rozwój mają swe źródło jedynie w opowiedzeniu się za pokojem. Zjednoczmy się zatem w intensywnej i ufnej modlitwie do Pana. Niech ta modlitwa będzie też wyrazem naszej bliskości z obecnymi tu naszymi braćmi patriarchami i biskupami, którzy pochodzą z tych regionów, z ich kapłanami i wiernymi, a także ze wszystkimi, którzy tam mieszkają. Jednocześnie wraz z Synodem kieruję usilny apel do wspólnoty międzynarodowej, aby znalazła sposób na udzielenie skutecznej pomocy zaangażowanym stronom, tak by umiały się wznieść ponad krótkoterminowe interesy i posługiwały się narzędziami prawa międzynarodowego, dyplomacji, aby rozwiązać aktualne konflikty”.

Franciszek zaapelował też o modlitwę w intencji kontynentu afrykańskiego, który, jak zaznaczył, doświadcza podobnych sytuacji konfliktowych. „Niech się wstawia za wszystkimi Maryja, Królowa Pokoju, która jest dla swych dzieci kochającą Matką” – dodał Papież.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama

Reklama

Archiwum informacji

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9