Watykan ma wolne w papieskie imieniny

Franciszek to „współczesny św. Jerzy”. Tak o Papieżu mówi jeden z jego najbliższych współpracowników. Dziś Kościół wspomina św. Jerzego, patrona Jorge Bergoglio.

Imieniny urzędującego papieża są w Watykanie tradycyjnie dniem wolnym od pracy. Ojciec Święty spędził go w gronie najbliższych współpracowników. Nie było też porannej Mszy z udziałem wiernych.

„W Papieżu widzę Chrystusa, który sieje dobro, aby zwalczyć zło” – podkreśla ks. Guillermo Karcher, który zna Franciszka od ponad 20 lat. Ten argentyński kapłan, obecnie pełniący funkcję papieskiego ceremoniarza, z kard. Bergoglio współpracował jeszcze w Buenos Aires. To właśnie on trzymał mikrofon, gdy ogłaszano wybór papieża z krańca świata.

„Mogę powiedzieć, że jest to «współczesny św. Jerzy», w tym znaczeniu, że jest wielkim wojownikiem przeciwko siłom zła i że robi to w duchu prawdziwie chrześcijańskim – powiedział Radiu Watykańskiemu ks. Karcher. – W Papieżu widzę Chrystusa, który sieje dobro, aby zwalczyć zło. Jest w tym przykładem. Robił tak już w Buenos Aires i nadal to czyni z charakterystyczną dla siebie prostotą. Jest to szczególnie ważne w aktualnej sytuacji świata, który potrzebuje obecności dobra. Postawę kapłańskiego ojcostwa Papieża widać podczas środowych audiencji, gdy Argentyńczycy krzyczą do niego: «Ojcze», «Ojcze Jorge» lub po prostu «Jorge». Jest to wyraz bliskości i przyjaźni, które on sam zasiewał w ciągu tylu lat w Buenos Aires, gdy chodził ulicami miasta i odwiedzał najuboższe miejsca jego peryferii. Zawsze z uśmiechem, życzliwością i ojcowskim spojrzeniem”.

Argentyński kapłan podkreśla, że Franciszek znosi krytykę pod swoim adresem z „duchową wolnością” i „wewnętrzną mocą”. Pełni posługę powierzoną mu przez Kościół dla dobra Kościoła i świata z wewnętrznym pokojem i duchową pewnością. „Dzieje się tak, ponieważ jest człowiekiem wielkiej modlitwy, człowiekiem Bożym” – zauważa ks. Karcher przypominając, że każdy swój dzień Franciszek rozpoczyna od dwugodzinnej modlitwy połączonej z rozmyślaniem. 

«« | « | 1 | » | »»

aktualna ocena |   |
głosujących |   |
Pobieranie.. Ocena | bardzo słabe | słabe | średnie | dobre | super |

Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
 • Stanisław_Miłosz
  24.04.2015 00:31
  Jeśli mogę podpowiedzieć kandydatowi Bronisławowi sposób na podreperowanie słupków poparcia, a kto wie czy nie pełne zdystansowanie już w I turze kontrkandydatów, to obiecanie, że po wyborze na kolejną kadencję Głowy Państwa, też ustanowi na Bronisława Polakom wolne.

  Oczywiście jako dzień niehandlowy, by wszyscy mogli czy to rodzinnie czy to zbiorowo na akademiach, seminariach, sympozjach, w plenerze piknikach, stosownie do preferencji, radośnie poświętować.

  Po coś przecież prezydent inicjatywę ustawodawczą chyba ma, nieprawdaż? Ja się nie obrażę. Nawet mu laudacje na tę okoliczność gotów jestem pisywać, jak nie znajdzie nikogo lepszego. Oczywiście za drobną, ale też na prezydenckim poziomie, która by Urzędowi ujmy nie przydawała, gratyfikacją.

 • andrzej
  25.04.2015 08:50
  Możesz podpowiadać co tylko chcesz, chociaż to raczej wiadomość z życia Kościoła a nie życia politycznego w Polsce, on i tak nie czyta. Jego poziom wskazuje na to, że raczej wie tylko to, co mu podpowiedzą inni. Ten lukrowany pą Prezidą niech już sobie idzie na zasłużoną emeryturę, będzie mniej bulu.
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Archiwum informacji

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  29 30 31 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11
  12 13 14 15 16 17 18
  19 20 21 22 23 24 25
  26 27 28 29 30 1 2
  3 4 5 6 7 8 9