Szklanka może być w połowie pełna albo w połowie pusta. Zależy, jak się na nią spojrzy. Grupa zapaleńców postanowiła spojrzeć jeszcze inaczej i spróbować do tej szklanki choć trochę dolać.
Wszystkie moje źródła są w Tobie!
Po co taka akcja? Aby uświadomić jak największej liczbie osób, że wiara nie jest dodatkiem do życia, choinką wyciąganą raz do roku, zającem i koszykiem ze święconką. Wiara to spotkanie z żywym i działającym Bogiem. A jeśli ktoś ma z wiarą kłopoty, to nie jest dowód na to, że Boga nie ma, tylko znak tego, że mamy problem ze spotkaniem się z Nim. Dlatego duszpasterze i animatorzy świeccy zapraszają wszystkich, którzy chcą się z Jezusem spotkać, którym nie wystarcza życie bezpieczne, ułożone, przewidywalne, którzy nie zadowalają się w połowie pełną szklanką. – Chcemy dać wam wodę żywą, dającą życie. Nie raz, ale wiele razy – zachęca siostra Wirginia. Tydzień Ewangelizacyjny jest bowiem inauguracją Seminarium Odnowy Wiary – cyklu spotkań, na których będzie można doświadczyć, że życie z Jezusem może stać się codziennością – nie nudną i staroświecką, ale pociągającą i pełną energii. Mamy wodę! Nie zmarnujmy tej szansy.
Bóg bliski
Sandra Bońkowska
– Niedawno uczestniczyłam w rekolekcjach, jakie odbyły się w Dzierżoniowie z o. Jamesem Manjackalem. Utwierdziły mnie one w przekonaniu, że Bóg, wiara, Kościół, że to wszystko nadal ma sens! Ostatni dzień rekolekcji był dla mnie szczególnym przeżyciem. Podczas modlitwy o uzdrowienie otrzymałam łaskę spoczynku w Duchu Świętym. Nigdy nie czułam się tak wspaniale, nigdy Bóg nie był mi tak bliski! Dopiero stojąc przed Najświętszym Sakramentem, zdałam sobie sprawę, że jest Ktoś taki, kto oddał za Mnie życie i ciągle walczy o moją miłość.
s. Wirginia Mielcarek OP
– Jeżeli ktoś odnalazł skarb, żywą relację z Bogiem, który jest miłością, to nie może tego doświadczenia zatrzymać tylko dla siebie. Czuje się przynaglony, uzdolniony, wręcz zobowiązany do tego, by nim się dzielić. „Ewangelizacja nie bierze się stąd, że nie ma wiary w świecie, ale stąd, że wiara jest w nas” – powiedział bp Grzegorz Ryś podczas I Kongresu Nowej Ewangelizacji. Dlatego powstał projekt, wspólne dzieło kapłanów, osób zakonnych i świeckich, którym chcemy rozpocząć Rok Wiary w Kłodzku.
aktualna ocena | |
głosujących | |
Ocena |
bardzo słabe |
słabe |
średnie |
dobre |
super |
Nad sprawami duchowymi nie mamy pełnej kontroli i należy być ostrożnym.
Synodalność to sposób bycia i działania, promujący udział wszystkich we wspólnej misji edukacyjnej.
Droga naprzód zawsze jest szansą, w złych i dobrych czasach.
Symbole tego spotkania – krzyż i ikona Maryi – zostaną przekazane koreańskiej młodzieży.
Wraz z zakorzenianiem się praktyki synodalności w Kościele w Polsce - nadziei będzie przybywać.