Papież naprawdę chce pokoju

Papież to jeden z nielicznych liderów religijnych, którzy chcą pokoju - twierdzi kard. Jean-Louis Tauran, który w imieniu Stolicy Apostolskiej prowadzi dialog z przedstawicielami innych religii.

Kiedy spotykam się z liderami innych religii, odnoszę wrażenie, że się ze mną zgadzają w kwestii pokoju. Wiedzą, że przemoc jest sprzeczna z religią. Potem jednak dzieje się co innego – wyznał kard. Jean-Louis Tauran. To właśnie on w imieniu Stolicy Apostolskiej prowadzi na co dzień dialog z przedstawicielami innych religii. Jego priorytetem jest przekonanie liderów religijnych do służby pokojowi.

Osiągniętym już rezultatem tych zabiegów jest pozytywny wizerunek Kościoła katolickiego. Dla wszystkich jest jasne, że katolicy wiodą prym w dialogu na rzecz pokoju. Organizowane przez nas spotkania międzyreligijne, choć nie zawsze przynoszą efekty, są jednak czytelnym znakiem dla świata – podsumowuje swoje dokonania kard. Tauran. Gorzej jest z wprowadzeniem w życie pokojowych porozumień wśród wyznawców innych religii. Papież pozostaje jednym z nielicznych liderów religijnych, którzy szerzą pokój, pojednanie, sprawiedliwość i solidarność – przyznaje szef Papieskiej Rady ds. Dialogu Międzyreligijnego. Francuski purpurat przypuszcza, że liderzy innych religii mają trudności w komunikacji ze współwyznawcami. Stąd niezbędne jest inwestować w wychowanie młodych pokoleń. W tym widzę podstawowe zadanie zwierzchników religijnych – podkreśla kard. Tauran.

W sylwestrowym wywiadzie dla L’Osservatore Romano przedstawił on również swoje plany na najbliższy rok. Znalazła się w nich między innymi sesja dialogu z muzułmanami z Iranu oraz seria spotkań z przedstawicielami religii tradycyjnych z Afryki. Kard. Tauran przyznał, że ta ostatnia grupa religii była dotychczas zaniedbana w dialogu międzyreligijnym. Nawiązując natomiast to relacji z islamem zaznaczył, że poważny wpływ na te relacje będą miały wydarzenia polityczne w krajach arabskich.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Archiwum informacji

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11