80 tys. katechistów zaangażowanych jest już w misję ewangelizacyjną w 26 wietnamskich diecezjach. Poinformowała o tym agencja Fides donosząc zarazem o boomie powołaniowym w tym południowoazjatyckim kraju.
Obecnie w siedmiu wietnamskich seminariach do kapłaństwa przygotowuje się ponad 1,5 tys. kleryków. To rekordowa liczba biorąc pod uwagę, że nadal obowiązuje komunistyczny obowiązek uzyskiwania pozwoleń władz na wstąpienie kandydata do seminarium.
Kościół katolicki w Wietnamie jest bardzo popularny wśród młodzieży, choć wymaga to często z jej strony wielu wyrzeczeń. W zglobalizowanym świecie młodzi Wietnamczycy wystawieni są na podobne zagrożenia, jak ich rówieśnicy w innych krajach. Doświadczają pokus materializmu, konsumpcjonizmu, realizacji własnego szczęścia czy też przesadnego dbania o wizerunek społeczny. Cechą specyficzną młodych z Indochin jest doświadczenie upokarzającej biedy i konieczności utrzymywania licznej rodziny, co często jest trudne do pogodzenia z zaangażowaniem ewangelizacyjnym.
2 lutego, w święto Ofiarowania Pańskiego, Kościół będzie obchodził Dzień Życia Konsekrowanego.
Taką hipotezę stawia francuski historyk katolicyzmu Martin Dumont.
Obiecał jeszcze w 2001 roku św. Janowi Pawłowi II ówczesny prezydent Ukrainy, Łeonid Kuczma.
Według gazety Mosaico CSI, rozkaz dyktatury został wykonany w nocy 28 stycznia.