Szukany tag:
uporządkuj wyniki:
Od najnowszego do najstarszego | Od najstarszego do najnowszego »
Wyszukujesz w serwisie kosciol.wiara.pl
wyszukaj we wszystkich serwisach wiara.pl » | wybierz inny serwis »
Kilkanaście tysięcy pielgrzymów z całej Polski i krajów ościennych wzięło udział w przypadających dziś według kalendarza juliańskiego prawosławnych obchodach Przemienienia Pańskiego na Świętej Górze Grabarce.
Zwierzchnik prawosławnych Koptów w Egipcie przekazał wyrazy współczucia wszystkim, którzy ucierpieli antychrześcijańskich zamieszkach w Minji i Beni Suef.
Rebelianci z Wolnej Armii Syrii zaatakowali i zniszczyli greckoprawosławny kościół śś. Sergiusza i Bachusa w mieście Al-Thawrah w północno-środkowej części kraju.
Ponad 250 osób wyruszyło we wtorek z Białegostoku w 28. Ogólnopolskiej Pieszej Pielgrzymce Prawosławnej na Świętą Górę Grabarkę koło Siemiatycz (Podlaskie). To największa w kraju pielgrzymka wiernych zdążających na uroczystości Przemienienia Pańskiego.
W męskim monasterze w Supraślu k. Białegostoku zakończyły się w sobotę dwudniowe cerkiewne uroczystości ku czci Ikony Matki Boskiej Supraskiej. Święto należy do głównych w tym klasztorze, uważanym za jedno z najważniejszych w kraju cerkiewnych sanktuariów.
"Budowa nowych miejsc kultu to nie kaprys, ale liturgiczna konieczność" - stwierdza Biuro Prasowe Rumuńskiego Kościoła Prawosławnego.
W Rosji relacje Cerkwi prawosławnej i państwa znalazły się na nowym poziomie rozwoju - ocenił w czwartek prezydent Władimir Putin, który spotkał się na Kremlu ze zwierzchnikami i wyższym duchowieństwem 15 Kościołów prawosławnych na świecie.
Ciało prawosławnego metropolity Warny Cyryla znaleziono we wtorek na plaży w tym mieście - poinformowało bułgarskie radio publiczne. Według wstępnych ustaleń prokuratury hierarcha utonął w Morzu Czarnym.
Ciało warneńskiego metropolity Cyryla znaleziono we wtorek na plaży w Warnie - poinformowało bułgarskie radio publiczne. Policja nie wyklucza zabójstwa.
Prezydent Rosji Władimir Putin podpisał w niedzielę ustawę zakazującą propagowania homoseksualizmu wśród nieletnich oraz wprowadzającą kary za obrazę uczuć religijnych i bezczeszczenie świątyń. Obie one są krytykowane przez obrońców praw człowieka:
Cóż my wiemy o św. Elżbiecie? A o św. Zachariaszu? Tylko tyle, że był kapłanem z oddziału Abiasza...