Szukany tag:
uporządkuj wyniki:
Od najnowszego do najstarszego | Od najstarszego do najnowszego »
Wyszukujesz w serwisie kosciol.wiara.pl
wyszukaj we wszystkich serwisach wiara.pl » | wybierz inny serwis »
Nie miała studiów wyższych, nie podejmowała się wielkich po ludzku dzieł, a jednak to ona odkryła drogę do świętości na skróty. W 1997 roku papież Jan Paweł II ogłosił ją Doktorem Kościoła.
Łódzkie karmelitanki mówią o nim: "relikwia" z Powstania Warszawskiego. Obraz św. Teresy od Dzieciątka Jezus został podziurawiony kulami w 1944 r. w kościele Świętego Krzyża w Warszawie.
Uparte, z charakterkiem, sprawiające rodzicom kłopoty. Niezłe ziółka pełne świętej bezczelności. Słabe i… niepokonane. Tereska i Elżbieta. Siostrzyczki.
Tysiące pielgrzymów modliły się przy relikwiach św. Teresy z Lisieux oraz jej świętych rodziców, Ludwika i Zelii Martin.
Św. Teresa od Dzieciątka Jezus, zwana także Małą Tereską, urodziła się w 1873 r. jako dziewiąte dziecko Ludwika i Zofii.
Abp Henryk Hoser podniósł do godności sanktuarium kościół św. Teresy od Dzieciątka Jezus.
Odpust, 90-lecie Azotów, Terezjada, koncert GOS.pl i wieczór chwały z misjonarzem miłosierdzia to wszystko wydarzyło się wczoraj w mościckiej parafii.
"To najbardziej szalony z naszych pomysłów" – mówi ks. Mirosław Tosza z jaworznickiej wspólnoty Betlejem o projekcie "Droga pojednania".
Jej relikwie będzie można uczcić od 21 do 23 lipca. Później wyruszy na ŚDM do Krakowa.
Kanonizacja rodziców św. Teresy z Lisieux odbędzie się w październiku i zbiegnie się ze Zgromadzeniem Synodu Biskupów nt. rodziny. Ujawnił to prefekt Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych kard. Angelo Amato.
Św. Ryszard z Chichester zmarł podczas kazania wygłaszanego przed jedną z wypraw krzyżowych, których był wielkim zwolennikiem.