Przyjedź!
Brat Alois ogłosił decyzję braci z Taizé podczas wieczornej modlitwy podczas Europejskiego Spotkania Młodzieży w Bazylei. Wydaje się trochę zaskakująca.
Kościół po zamachu w Egipcie.
Patriarcha Bartłomiej dr honoris causa Uniwersytetu Hebrajskiego.
Zapraszamy do wspólnej modlitwy śpiewami z Taizé w duchowej łączności z pielgrzymami uczestniczącymi w Europejskim Spotkaniu Młodych organizowanym przez braci z Taizé. W spotkaniu bierze udział kilkaset osób z Wrocławia i okolic.
W przeddzień uroczystości Świętej Rodziny w Świątyni Opatrzności Bożej wręczono błogosławieństwa dla małżeństw obchodzących okrągłe rocznice. - Niech wasza miłość się nigdy nie kończy - życzył 73 parom bp Rafał Markowski.
Jestem przekonany, że Rocco Buttiglione rozwiał wątpliwości kardynałów i wielu katolików, którzy obawiali się, że w „Amoris laetitia” dokonano istotnej zmiany doktryny wiary, gdy chodzi o dopuszczanie do Komunii oraz nierozerwalność ważnie zawartego małżeństwa – powiedział w wywiadzie dla włoskiego dziennika "La Stampa" kard. Gerhard Müller.
Pielgrzymi z Wrocławia relacjonują swój pobyt na Europejskim Spotkaniu Młodych.
Młodzież ma już za sobą pierwsze modlitwy oraz spotkania w grupkach dzielenia podczas Europejskiego Spotkania Młodych Taizé w Szwajcarii.
Maryjne jubileusze, akcja "Różaniec do Granic" oraz ogłoszenie dekretu o heroiczności cnót prymasa Stefana Wyszyńskiego - to najważniejsze wydarzenia w Kościele katolickim w Polsce w 2017 r.
Ze żłóbka na Wielkim Placu w Brukseli, będącym jednym z miejsc najczęściej odwiedzanych przez turystów podczas świąt Bożego Narodzenia w Belgii, skradziono w nocy z czwartku na piątek figurkę Dzieciątka Jezus - pisze belgijski dziennik "La Derniere Heure".
- Jezus Was kocha! I to jest ta najważniejsza wiadomość dzisiejszego wieczoru… - powiedział abp Wiktor Skworc podczas czwartej edycji wyjątkowego koncertu.