Czuwanie ze św. o. Pio

Ok. 4 tys. osób ma wziąć udział w IX ogólnopolskim czuwaniu modlitewnym ze św. o. Pio i błg. Janem Pawłem II, które odbędzie się w nocy z soboty na niedzielę w krakowskich Łagiewnikach.

Organizatorzy, bracia kapucyni, podkreślają, że to największe spotkanie czcicieli św. Ojca Pio w Polsce. W tym roku będzie się odbywać pod hasłem "Adorować Jezusa".

"W tym roku wszyscy cieszymy się z beatyfikacji Jana Pawła II i w naturalny sposób stał się on drugim obok ojca Pio patronem czuwania" - mówił we wtorek na konferencji prasowej koordynator krajowy Grup Modlitwy Ojca Pio, kapucyn br. Tomasz Duszyc.

"Jest to największe spotkanie czcicieli św. Ojca Pio w Polsce. Przybywa na nie ok. 4 tys. osób, a pielgrzymki są organizowane z najdalszych zakątków Polski. To okazja do spotkania razem, wspólnej modlitwy i bliższego poznania ojca Pio" - dodał.

Gościem czuwania, które rozpocznie się o g. 21. będzie świadek życia ojca Pio o. Marciano Morra, który poznał słynnego stygmatyka jako młody zakonnik i pracował w biurze korespondencji w San Giovanni Rotondo. Będzie on mówił o ojcu Pio i wygłosi homilię podczas mszy św. odprawionej o północy w Bazylice Miłosierdzia Bożego.

Do Krakowa przyjedzie także wicedyrektor generalny Grup Modlitwy ojca Pio dr Leandro Cascavilla, ochrzczony przez o. Pio, który od 1985 r. pracuje na oddziale geriatrycznym Domu Ulgi w Cierpieniu i opiekuje się zakonnikami w klasztorze w San Giovanni Rotondo.

Uczestnicy spotkania wysłuchają konferencji wygłoszonych przez gości z San Giovanni Rotondo oraz przez ks. Stanisława Szczepańca z Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II.

W sobotę dostępna będzie najnowsza książka "Jan Paweł II i ojciec Pio" autorstwa Edwarda Augustyna. Zawiera ona nieznany wcześniej list Karola Wojtyły do o. Pio z 14 grudnia 1963 r., w którym biskup krakowski prosi o modlitwę za pewną sparaliżowaną kobietę, dziękuję za wcześniejsze uzdrowienia m.in. krakowskiej lekarki Wandy Półtawskiej i poleca siebie samego.

"List ten został znaleziony w archiwum krakowskiej kurii w czasie procesu beatyfikacyjnego Jana Pawła II" - mówił we wtorek Edward Augustyn. "Wiemy z niego, że korespondencja ks. Karola Wojtyły z o. Pio było dużo obfitsza. W liście tym ks. Wojtyła pisze o +olbrzymich trudnościach duszpasterskich+, jakie napotyka. Domyślamy się, że chodzi o nominację na arcybiskupa" - dodał autor.

Korespondencja o. Pio - na jego wyraźne życzenie - tuż przed śmiercią została spalona, za wyjątkiem dwóch listów - od Jana Pawła II, które także na polecenie mistyka zachował pracownik watykańskiego Sekretariatu Stanu Angelo Battisti. Książka to opowieść o znajomości Karola Wojtyły z o. Pio - ich spotkaniu w 1948 r., późniejszej korespondencji i papieskich wizytach w San Giovanni Rotondo.

Uczestnicy czuwania w Łagiewnikach przejdą w nocy w procesji z Bazyliki Miłosierdzia Bożego na plac przed powstającym nieopodal Centrum Jana Pawła II "Nie lękajcie się". Pielgrzymi będą mogli wejść do poświęconego kilka dni temu dolnego kościoła, w którym złożono relikwie papieża.

W czuwaniu może wziąć udział każdy, bez wcześniejszego zgłoszenia. Będzie też można włączyć się w nie za pośrednictwem internetowej transmisji, dostępnej na stronie www.glosojcapio.pl.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Archiwum informacji

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
1 2 3 4 5 6 7