Papież do Polaków: Bądźcie zwiastunami łaski i miłosierdzia Boga

Papież Franciszek zachęcił Polaków, by inspirując się wzorem świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała, byli "zwiastunami łaski i miłosierdzia" Boga. Podczas audiencji generalnej w środę mówił, że moc Bożej łaski należy łączyć z uczynkami miłosierdzia.

Zwracając się do Polaków uczestniczących w audiencji w watykańskiej Auli Pawła VI, papież nawiązał do środowej uroczystości trzech Archaniołów.

"Drodzy bracia i siostry, dziś zainspirowani wspomnieniem liturgicznym w sposób szczególny zawierzamy siebie opiece świętych Archaniołów; Michała, który walczy z szatanem i złymi duchami, Gabriela, który przynosi dobrą nowinę Pana i Rafała, który uzdrawia i towarzyszy w poszukiwaniu dobra" - powiedział.

"Z ich pomocą wy także bądźcie zwiastunami łaski i miłosierdzia Pana" - dodał Franciszek.

W katechezie poświęconej Listowi Świętego Pawła do Galatów papież poruszył temat usprawiedliwienia, które - jak wskazał - "pochodzi z wiary w Chrystusa". Zaznaczył, że według świętego Pawła usprawiedliwienie jest "wynikiem miłosierdzia Bożego, które ofiaruje przebaczenie".

"To prawda, mamy nasze osobiste grzechy, ale u podstaw nie jesteśmy potępieni, jesteśmy sprawiedliwi, pozwólcie, że użyję tego słowa - jesteśmy święci" - mówił.

"To nie my za sprawą naszych wysiłków stajemy się sprawiedliwi, ale to Chrystus ze swoją łaską czyni nas nimi" - wyjaśnił Franciszek. Stwierdził również: "Dla naszego życia duchowego niezbędne jest przestrzeganie przekazań, ale także w tym nie możemy liczyć na nasze siły. Zasadnicze znaczenie ma łaska Boża, którą otrzymujemy w Chrystusie".

Papież wskazał też, że wiara bez dzieł miłosierdzia jest martwa. Dlatego - powiedział - konieczne jest okazywanie miłości bliźniemu.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama

Reklama

Archiwum informacji

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9