Papież: Św. Gabriel to wzór dla współczesnej młodzieży

Papież Franciszek opublikował przesłanie z okazji rozpoczęcia roku jubileuszowego św. Gabriela od Matki Bożej Bolesnej. Francesco Possenti był włoskim pasjonistą żyjącym w XIX w. Zmarł w wieku zaledwie 24 lat. Jest patronem Abruzji w środkowych Włoszech. „Jego chrześcijańskie świadectwo było tak niezwykłe i niepowtarzalne, że może być dziś wzorem dla całego Kościoła, zawłaszcza dla młodego pokolenia” – napisał Ojciec Święty.

Od kanonizacji Francesca Possentiego mija sto lat. Z tej okazji Papież Franciszek ogłosił Jubileusz, który zostanie zainaugurowany  otwarciem Drzwi Świętych w sanktuarium poświęconym temu patronowi młodzieży. „Mam nadzieję, że wydarzenia zaplanowane z okazji stulecia kanonizacji ożywią sympatię i pobożność wszystkich, którzy w tym umiłowanym świętym widzą przykładnego świadka Ewangelii i orędownika u Boga” – napisał Papież. 

Franciszek podkreślił, że Gabriel był młodym człowiekiem pełnym życia i entuzjazmu, ożywionym pragnieniem spełnienia, które kazało mu wyjść poza ulotną rzeczywistość doczesną, aby schronić się w Chrystusie. „To wielka zachęta dla współczesnych młodych, aby rozpoznali w sobie pragnienie pełni życia, którego nie można oddzielić od poszukiwania Boga, od spotkania z Jego Słowem, które jest kotwicą dla ludzkiej egzystencji, od służby braciom, zwłaszcza najsłabszym” – napisał Franciszek.

Ojciec Święty wyraził nadzieję, że przykład młodego pasjonisty poprowadzi osoby konsekrowane i wiernych świeckich ku fascynacji miłością Boga i bliźniego. „Zwłaszcza w obecnym czasie kryzysu sanitarnego, który stał się przyczyną problemów społecznych i ekonomicznych, jako uczniowie Pana musimy stawać się coraz bardziej narzędziami komunii i braterstwa, rozciągając na innych miłość Chrystusa i promieniując nią poprzez konkretne postawy bliskości, czułości i poświęcenia” – napisał Papież.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Archiwum informacji

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8