Ministerstwo Zdrowia podało w czwartek rano, że liczba osób zakażonych w Polsce koronawirusem wzrosła do 5341, po tym jak potwierdzono 136 nowych przypadków zakażenia. Zmarło też sześć kolejnych osób.
Są to: 47-letnia kobieta ze szpitala w Poznaniu, 90-letnia kobieta ze szpitala w Tychach, 35-letnia kobieta ze szpitala w Bytomiu, 62-letni mężczyzna ze szpitala w Łańcucie, 81-letni i 77-letni mężczyźni z Drzewicy, którzy nie byli hospitalizowani. Wszyscy mieli choroby współistniejące.
Ministerstwo wyjaśniło równocześnie, że jedna osoba, która była zdublowana w raportach WSSE, została usunięta z rejestru osób zmarłych z powodu COVID-19 w woj. podlaskim. Ponadto resort podał, że od czasu potwierdzenia pierwszego przypadku w Polsce, 4 marca, zmarło w wyniku zakażenia koronawirusem łącznie 164 pacjentów.
Potwierdzone przypadki dotyczą: 23 osób z woj. śląskiego, 22 osób z woj. małopolskiego, 21 osób z woj. dolnośląskiego, 18 osób z woj. wielkopolskiego, 11 osób z woj. podlaskiego, 9 osób z woj. pomorskiego, 7 osób z woj. podkarpackiego, 7 osób z woj. opolskiego, 5 osób z woj. zachodniopomorskiego, 3 osób z warmińsko-mazurskiego, 3 osób z woj. kujawsko-pomorskiego, 3 osób z woj. lubelskiego, 2 osób z woj. świętokrzyskiego, 2 osób z woj. lubuskiego.
Natomiast w środę potwierdzono w ciągu całego dnia 357 zakażeń, a zmarło 30 osób.
„Jesteśmy z was dumni, ponieważ pozostaliście tymi, kim jesteście: chrześcijanami z Jezusem” .
Ojciec Święty otworzy też Drzwi Święte w Bazylice Watykańskiej i rzymskim więzieniu Rebibbia.
To nie tylko tradycja, ale przede wszystkim znak Bożej nadziei.
Franciszek zrezygnował z publikacji adhortacji posynodalnej.
Jako dewizę biskupiego posługiwania przyjął słowa „Ex hominibus, pro hominibus” (Z ludu i dla ludu).