Nie odrzucajcie Unii Europejskiej, ale idźcie głosować

Liderzy kościołów chrześcijańskich Europy wzywają swoich wiernych do udziału w majowych wyborach do Parlamentu Europejskiego.

Nie odrzucajcie Unii Europejskiej, ale idźcie głosować, kierując się wyznawanymi wartościami” – piszą w specjalnie opracowanym dossier. Konferencja Kościołów Europejskich jest organizmem ekumenicznym, który zrzesza 114 Kościołów tradycji prawosławnej, ewangelickiej oraz anglikańskiej. Swą siedzibę ma w Brukseli.

W dossier przypomina się, że od samego początku Unia Europejska była budowana jako wspólnota wartości. Dzisiaj żyje ona pod dużą presją. Zagrożenie populizmem oraz różnymi ekstremizmami politycznymi osiągnęło poziom niespotykany wcześniej w historii. Chrześcijanie ponoszą współodpowiedzialność za społeczeństwo oraz za jakość życia wspólnego. Ich zadaniem więc jest włączenie chrześcijańskiego sposobu rozumienia i wrażliwości w życie Europy. Chodzi o takie wartości jak: sprawiedliwość, pokój, solidarność oraz godność człowieka. Ważne, aby Europa stawała się bardziej bezpieczna, społecznie sprawiedliwa i otwarta. Trzeba budować mosty oraz stawać się narzędziami pojednania.

Sekretarz generalny Konferencji Kościołów Europy Torsten Moritz zwraca uwagę, że dossier pod tytułem: „To jest nasza przyszłość” stanowi rodzaj przewodnika po Unii Europejskiej. Przestawia on w syntetyczny oraz atrakcyjny graficznie sposób znaczenie Parlamentu Europejskiego, jego rolę oraz skład.

Na zakończenie dossier przedstawia konkretne propozycje. Zachęca więc przede wszystkim do wzięcia udziału w wyborach, zasięgnięcia informacji na ten temat, do kontaktu z kandydatami, aby podzielić się z nimi swoimi oczekiwaniami oraz refleksjami, a także do brania udziału w lokalnych debatach, uaktywniania innych osób, poznania stanowisko Kościołów. Przede wszystkim jednak należy skorzystać z prawa głosu.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Archiwum informacji

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  29 30 1 2 3 4 5
  6 7 8 9 10 11 12
  13 14 15 16 17 18 19
  20 21 22 23 24 25 26
  27 28 29 30 31 1 2
  3 4 5 6 7 8 9