"Piękni od poczęcia" - w niedzielę XVI Marsz dla Życia

W najbliższą niedzielę 15 kwietnia ulicami Szczecina przejdzie XVI Marsz dla Życia. Od wielu lat wydarzenie nosi miano największej w Polsce manifestacji w obronie życia.

Tegoroczne hasło pochodu brzmi „Piękni od poczęcia”. Jak co roku, jego uczestnicy poniosą flagi oraz transparenty mówiące o godności każdego człowieka, a także zaśpiewają piosenki specjalnie przygotowane na tę okazję.

Podkreślając wymiar patriotyczny działalności pro-life, aktywiści poniosą również 100-metrową biało-czerwoną flagę, a także encyklikę papieża Franciszka „Laudato Si`”, w myśl której żadna aktywność chroniąca środowisko nie ma racji bytu bez uprzedniej ochrony każdego poczętego życia.

Organizatorzy manifestacji, czyli Bractwo Małych Stópek, zaprasza, by pod hasłem „Piękni od poczęcia” przemaszerować ulicami Szczecina w radosnej, rodzinnej atmosferze, podkreślając wartość każdego życia od poczęcia do naturalnej śmierci. Życia, którego istnienie często zależy od ofiarności i postawy służby spotykanych na swej drodze osób.

Zachęcają również, aby jak co roku przynieść pieluchy, które zostaną przekazane dla Domu Samotnej Matki w Poczerninie, znajdującego się pod opieką Fundacji Małych Stópek.

Marsz tradycyjnie rozpocznie się na Jasnych Błoniach. Wyruszy o godz. 15.00 sprzed pomnika św. Jana Pawła II i przejdzie na plac Orła Białego. Manifestacja pro-life zakończy się Mszą świętą w bazylice archidiecezjalnej, podczas której będzie możliwość podjęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.

Szczeciński Marsz dla Życia jest największą w Polsce manifestacją w obronie życia od poczęcia do naturalnej śmierci. Co roku uczestniczy w nim kilkanaście tysięcy osób.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama

Reklama

Archiwum informacji

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10