Włosi oburzeni utopieniem 12 chrześcijan

„Tutaj modlimy się tylko do Allacha” – usłyszał nigeryjski chłopak, kiedy wystraszony przedostającą się do pontonu wodą zaczął modlić się do Jezusa o ocalenie.

„Chrześcijanie, którzy uciekali z Afryki przed islamskim fundamentalizmem, giną teraz również na morzu z rąk tych samych fundamentalistów”. Tak sycylijski biskup Domenico Mogavero, odpowiedzialny we Włoszech za duszpasterstwo migrantów, komentuje los 12 chrześcijan wrzuconych do morza przez muzułmanów, którzy wraz z nimi płynęli pontonem z Libii na Sycylię.

Ze świadectw ocalałych wyłania się dramatyczny obraz zagłady. „Tutaj modlimy się tylko do Allacha” – usłyszał nigeryjski chłopak, kiedy wystraszony przedostającą się do pontonu wodą zaczął modlić się do Jezusa o ocalenie. Dwaj muzułmanie zagrozili mu, że jeśli nie przestanie się modlić, wrzucą go do wody. I tak rzeczywiście się stało. W tym momencie obecni na pokładzie mahometanie, którzy stanowili większość pasażerów, wpadli w furię. Z okrzykiem „Allach akbar” na ustach, rzucili się na pozostałych chrześcijan, chcąc ich wrzucić do wody. W sumie utopiono 12 wyznawców Chrystusa. Pozostali połączyli się w żywy łańcuch i dzięki temu ocaleli.

Incydent ten wywołał wielkie oburzenie we Włoszech. Sekretarz generalny tamtejszego episkopatu bp Nunzio Galantino przyznaje jednak, że taki rozwój wydarzeń był do przewidzenia. „Można się było tego spodziewać w tym sensie, że mamy do czynienia z postępującym zdziczeniem pod wpływem ideologicznej propagandy. Teraz to przeciwstawianie jednych drugim, roszczenia odwołujące się do religii, lecz nie mające z nią nic wspólnego, sięgają zenitu, prowadzą do konkretnych zachowań, konfliktów. Jest to krok naprzód w zdziczeniu, w instrumentalnym traktowaniu religii” – stwierdził bp Galantino.

Z kolei przewodniczący Unii Wspólnot Muzułmańskich we Włoszech apeluje, by zbrodni popełnionych przez jego współwyznawców nie przypisywać całemu islamowi. Ezzedine Elzir podkreśla, że trudno jest mu wyobrazić sobie podobną zbrodnię. Przyznaje jednak, że dla muzułmanów Jezus, choć jest wielkim prorokiem, nie może być adresatem modlitwy. „Muzułmanie modlą się tylko do Boga” – dodaje Elzir.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
 • Jarek
  18.04.2015 05:37
  Jak widać pobożny muzułmanin jest głupcem, do którego odnoszą się dokładnie słowa Jezusa o przecedzeniu komara.
  Trzeba rzeczywiście nie mieć oleju w głowie żeby nie widzieć ze wojny na bliskim wschodzie sa wprost związane z prymitywna ideologia jaka szerzą muzułmanie. Uciekać do Europy i zabraniać modlić sie do Jezusa. Mam nadzieje ze wrócą odesłani czym prędzej do ich muzułmańskiej ojczyzny.
 • Ida
  18.04.2015 10:45
  Przerażająca i porażająca jest bezsilność i apatia wspólnoty międzynarodowej wobec terroryzmu.... Europa żyje już w atmosferze strachu ... A będzie już tylko gorzej.
 • klama
  18.04.2015 19:41
  Dlaczego muzułmanie uciekają z swojego kraju gdzieś z Afryki do jeszcze chrześcijańskiej Europy?Tak im tam źle,ze .....liczą na pomoc chrześcijan?
 • Franciszek
  18.04.2015 20:46
  Ufajmy, że owych dwunastu męczenników już raduje się z Chrystusem w niebie. Oby śpiewali radośnie Pieśń Baranka przed Jego Tronem, gdzie nie ma już śmierci, a Pan otarł z Ich oczu wszelką łzę...
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Archiwum informacji

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  29 30 31 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11
  12 13 14 15 16 17 18
  19 20 21 22 23 24 25
  26 27 28 29 30 1 2
  3 4 5 6 7 8 9