Skończyć z kultem tzw. świętej śmierci

Kult tak zwanej Santa Muerte w Meksyku, jako przejaw kultury przemocy i zniszczenia, potępił stanowczo kard. Gianfranco Ravasi.

Kult tak zwanej Santa Muerte w Meksyku, jako przejaw kultury przemocy i zniszczenia, potępił stanowczo kard. Gianfranco Ravasi w wywiadzie dla peruwiańskiej agencji ACI. Przewodniczący Papieskiej Rady Kultury uważa, że kult „świętej śmierci” jest afirmacją piekła. Podkreśla, że należy go odrzucić także ze względów teologicznych. Zmartwychwstały Chrystus ostatecznie pokonał śmierć, tak więc jej wielbienie pod postacią kobiecego szkieletu równa się czczeniu szatana.

Kard. Ravasi podejmie kwestię kultu Santa Muerte w Meksyku, gdzie odbędzie się kolejna odsłona projektu „Dziedziniec pogan” (6-10 maja). Problem wciąż narasta i według szacunków „świętą śmierć” czci już od 5 do 8 mln Meksykanów, a sposoby wielbienia szkieletu wzorowane są na ceremoniach katolickich. Santa Muerte nazywana jest też patronką kryminalistów lub ludową świętą, ponieważ jest szczególnie popularna wśród ubogich i pokrzywdzonych przez los. Włoski duchowny podkreślił, że „każdy musi czuć się odpowiedzialny za powstrzymanie tego zjawiska. Przeciwko kultowi śmierci powinny występować zarówno rodziny i Kościół, jak całe społeczeństwo” – uważa kard. Ravasi.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Archiwum informacji

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  1 2 3 4 5 6 7
  8 9 10 11 12 13 14
  15 16 17 18 19 20 21
  22 23 24 25 26 27 28
  29 30 31 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11