Papież zawierzył Matce Bożej Synod i Rok Wiary

Benedykt XVI w Loreto zawierzył Matce Bożej rozpoczynające się w niedzielę obrady Zwyczajnego Zgromadzenia Ogólnego Synodu Biskupów, poświęcone nowej ewangelizacji oraz rozpoczynający się 11-go października Rok Wiary.

Papież odbywa dzisiaj (4 października) swoją 30-ą podróż na terenie Włoch dokładanie w 50-ą rocznicę wizyty w Loreto bł. Jan XXIII, który wówczas zawierzył Matce Bożej prace Soboru Watykańskiego II.

W homilii wygłoszonej podczas Mszy św. na placu przed bazyliką Ojciec Święty zaznaczył, iż sanktuarium loretańskie jest „konkretnym i namacalnym świadectwem najwznioślejszego wydarzenia naszych dziejów: Wcielenia”.

TŁUMACZENIE:

„W obecnym kryzysie obejmującym nie tylko gospodarkę, ale także różne sektory społeczeństwa, Wcielenie Syna Bożego mówi nam, jak bardzo człowiek jest ważny dla Boga a Bóg dla człowieka. Bez Boga człowiek dochodzi do, tego, że jego egoizm przeważa nad solidarnością i miłością, rzeczy materialne nad wartościami, ‘mieć’ nad „’być’.”

Papież zaznaczył, że „tam gdzie mieszka Bóg, musimy uznać, że wszyscy jesteśmy ‘u siebie’; tam, gdzie mieszka Chrystus, jego bracia i siostry nie są już obcymi”. Jak dodał Benedykt XI „to wiara daje nam dom na tym świecie, to ona jednoczy nas w jednej rodzinie i czyni nas wszystkich braćmi i siostrami”.

TŁUMACZENIE:

„Ale to właśnie Bóg wyzwala naszą wolność, wyzwala ją od zamknięcia w sobie samej, od pragnienia władzy, panowania, i czyni ją zdolną do otwarcia się na wymiar, który ją realizuje w pełnym sensie: na wymiar daru z siebie, miłości, która staje się służbą i dzieleniem się z innymi.”

Na zakończenie Ojciec Święty powierzył Matce Bożej „wszystkie trudności, jakie przeżywa nasz świat w poszukiwaniu równowagi duchowej i pokoju, problemy tak wielu rodzin, którzy patrzą w przyszłość z niepokojem, pragnienia ludzi młodych, otwierających się na życie, cierpienia tych, którzy czekają na przejawy i decyzje solidarności i miłości ... także ten szczególny czas łaski dla Kościoła, który się przed nami otwiera - Rok Wiary.

Benedykt XVI pozostanie w Loreto do godz. 17.00. Następnie powróci śmigłowcem do Watykanu.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Archiwum informacji

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  29 30 31 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11
  12 13 14 15 16 17 18
  19 20 21 22 23 24 25
  26 27 28 29 30 31 1
  2 3 4 5 6 7 8