Rzecznik Watykanu o zamachach w Kenii

Według informacji policji, w kościele katolickim było co najmniej trzech rannych, ofiary śmiertelne były w African Inland Church (AIC).

Kolejne krwawe zamachy na modlących się chrześcijan watykański rzecznik prasowy określił jako zatrważające i budzące ogromny niepokój. „Wydaje się, że dla grup terrorystycznych ataki na chrześcijan zebranych w niedzielę w ich miejscach kultu stają się szczególnie skuteczną metodą siania nienawiści i strachu. Trudno wręcz nazwać nikczemność przemocy wymierzonej w niewinnych ludzi zebranych na modlitwie” – powiedział Radiu Watykańskiemu ks. Federico Lombardi.

Wskazał, że „nie wystarczy wyrażenie naszej bliskości z ofiarami, trzeba umacniać i rozpowszechniać prawo do wolności religijnej chrześcijan. Należy też przeciwstawić się nieodpowiedzialnym działaniom, które prowokują nienawiść między różnymi religiami, a także skutecznie pomagać w rozwiązaniu dramatycznych problemów Somalii, które odbijają się na całym regionie”.

Jak podały agencje światowe, do zamachów doszło w mieście Garissa na północy kraju. Ze znajdującej się tam bazy wojskowej wysyłane są operacje przeciwko celom terrorystów w sąsiedzkiej Somalii, powiązanych z siatką Al-Kaidy.Kenia była wielokrotnie celem ataków terrorystycznych, odkąd kraj ten w październiku ub. roku skierował wojsko do walki z islamistycznymi milicjami Al-Shabaab.

Z doniesień agencyjnych wynika, że mężczyźni w hełmach szturmowych wrzucili ładunki wybuchowe do kościoła katolickiego oraz ewangelikalnego w mieście. Garissa odległa jest o 100 km od kenijskiego obozu uchodźców Dadaab, w którym w piątek uprowadzono czterech członków organizacji charytatywnej oraz ich kierowcę.

Według informacji policji, w kościele katolickim było co najmniej trzech rannych. Świadkowie zeznali, że było dwóch zamachowców.  African Inland Church (AIC), gdzie  były ofiary śmiertelne, powstał pod koniec XIX wieku i obecnie jest jednym z największych wyznań chrześcijańskich w Kenii.

 

 

 

 

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| KENIA, ZAMACHY

Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Archiwum informacji

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  30 31 1 2 3 4 5
  6 7 8 9 10 11 12
  13 14 15 16 17 18 19
  20 21 22 23 24 25 26
  27 28 29 30 31 1 2
  3 4 5 6 7 8 9