Szukany tag:
uporządkuj wyniki:
Od najnowszego do najstarszego | Od najstarszego do najnowszego »
Wyszukujesz w serwisie kosciol.wiara.pl
wyszukaj we wszystkich serwisach wiara.pl » | wybierz inny serwis »
Świętokrzyscy Misjonarze Oblaci Maryi Niepokalanej przypominają na swojej stronie internetowej, że od przeszło 30 lat starają się, aby klasztor na Świętym Krzyżu był znów klasztorem.
Bp K. Nitkiewicz: Niech zapłonie w każdym "szaleństwo krzyża" konieczne do tego, aby podążać za Zbawicielem z naszymi krzyżami i głosić prawdę o Jego miłości skierowanej do każdego.
Ogólnopolska Pielgrzymka Ministrantów i Lektorów na Święty Krzyż.
Nietypowe oświadczenie z materiałem video wydali Misjonarze Oblaci Maryi Niepokalanej. Przedstawiają w nim zabudowania, o których reintegrację od lat starają się oblaci i które rozporządzeniem Prezesa Rady Ministrów wyłączone zostały z terenu Świętokrzyskiego Parku Narodowego. Przypominają też kilka faktów, które - jak podkreślają - podawane są w przestrzeni publicznej w błędny sposób.
Bp Henryk Tomasik prosił, aby - wykonując znak krzyża - mieli świadomość, że to naprawdę znak naszego zbawienia.
W sanktuarium Relikwii Drzewa Krzyża Świętego na Świętym Krzyżu członkowie Akcji Katolickiej z diecezji kieleckiej, sandomierskiej i radomskiej mieli nocne czuwanie. Mszy św. przewodniczył bp Henryk Tomasik.
Uczestnicy kilku Ekstremalnych Dróg Krzyżowych swoją metę wyznaczyli przy relikwiach Drzewa Krzyża Świętego.
Do najstarszego polskiego sanktuarium na Świętym Krzyżu pielgrzymowali goście z Kanady, Hiszpanii, Francji i Ukrainy, goszczący u rodzin w diecezji sandomierskiej. Wspólnie modlili się przy relikwiach Drzewa Krzyża Świętego o jedność i pokój
- Chrystusowy krzyż, czczony od wieków na tym wzgórzu, wzywa nas od uwolnienia się od samych siebie, wzywa do budowania wspólnoty z innymi. Uczy nas kultury daru, który jest prawdziwym błogosławieństwem dla tego, kto daje i kto otrzymuje - mówił bp K. Nitkiewicz podczas uroczystości.
Wspólny pochówek małżonków w średnim wieku, trzymających się za ręce odkryli archeolodzy w krużgankach klasztoru na Świętym Krzyżu (powiat kielecki). Zdaniem archeologa, Czesława Hadamika, ciała złożono w podwójnej trumnie prawdopodobnie w XVII lub XVIII wieku.
Przymusowe wcielenie do wojska zaowocowało spotkaniem z chrześcijaństwem. Stał się ojcem zakonów.