Służebniczka z Góry Motycznej jest autorką projektu Ikona Amen, która płynie "Darem Młodzieży" do Panamy.
Musimy im nadać bardziej ludzkie oblicze.
Znakomita większość krajów jest świadoma istnienia problemów poruszonych przez papieża Franciszka w przemówieniu do korpusu dyplomatycznego i przeżywa je na własnej skórze. Bez uwzględnienia wielowymiarowości, o której wspomniał Franciszek, ONZ nie miałaby racji bytu. To jest jej konstytutywne DNA – pokreślił stały obserwator Stolicy Apostolskiej przy tej organizacji.
O tym, jaki powinien być współczesny salezjanin oraz o założycielu tego zgromadzenia pisze Papież we wstępie do książki: „Evangelii gaudium z ks. Bosko”. Książka ta, powstała pod kierownictwem Antonio Carriera i jest zbiorem artykułów różnych ekspertów, kórzy starają się odczytać programowy dokument Franciszka w kluczu salezjańskim.
Kolumbijski imigrant, który od 40 lat mieszka w Panamie jest autorem monstrancji, której użyje papież Franciszek w czasie wieczornego czuwania z młodzieżą w sobotę, 26 stycznia podczas 34. Światowych Dni Młodzieży. Monstrancja o wysokości trzech metrów jest wykonana z przetopionych łusek od pocisków.
"Rozdział jest zagwarantowany w Konstytucji RP, jak również w Konkordacie."
W Panamie, podczas Światowych Dni Młodzieży, a te rozpoczną się już za 10 dni, obecne będą relikwie św. Jana Pawła II. Ks. Emil Parafiniuk, dyrektor Krajowego Biura Organizacyjnego Światowych Dni Młodzieży w Warszawie poinformował, że znajdą się one w ołtarzu, który konsekruje papież Franciszek.
Msze św. z papieżem, dni w diecezjach, koncerty i wystawy - to niektóre wydarzenia czekające na uczestników Światowych Dni Młodzieży w Panamie, na które z Polski poleci 3,5 tys. pielgrzymów - poinformowali uczestnicy konferencji zapowiadającej to spotkanie.
W dniach 31 maja do 2 czerwca wizytę w Rumunii złoży Ojciec Święty Franciszek – poinformowało Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej.