W Madrycie ostatnim punktem tygodnia jest bicie w bębny, czyli tamborrada.
Wielki Tydzień w Hiszpanii kończy procesja El Encuentro, czyli spotkania Zmartwychwstałego Jezusa z Maryją. W Madrycie ostatnim punktem tygodnia jest bicie w bębny, czyli tamborrada.
Według tradycji Jezus po swoim zmartwychwstaniu najpierw ukazał się Maryi, aby pocieszyć Ją w bólu. Radość ze spotkania przedstawiają dzisiejsze procesje El Encuentro. W mieście Zamora z jednego punktu wyrusza procesja niosąca figurę Jezusa Zmartwychwstałego, z drugiego – procesja z figurą Matki Bożej, którą okrywa czarny płaszcz. Do spotkania dochodzi na rynku. Maryja kłania się swojemu Synowi, co wymaga dużych umiejętności od niosących figurę costaleros. Podczas ukłonu spada czarny płaszcz, pod którym ukazują się białe szaty Matki Bożej, symbol zwycięstwa światła nad ciemnością śmierci. Radość ze spotkania ogłasza bicie w dzwony, fajerwerki oraz orkiestra, która towarzyszy procesji. W niektórych miejscowościach wypuszczane są gołębie.
Procesja El Encuentro cieszy się dużą popularnością. W miejscowości Ariza koło Saragossy zgodnie z dawną tradycją mała dziewczynka przebrana za anioła ogłasza Maryi radosną nowinę, że Jezus zmartwychwstał. W Murcji w procesji bierze udział jedenaście bractw pokutnych. Poprzedza ją popularna postać „związanego szatana” – grupa dzieci przebranych za anioły prowadzi skrępowanego szatana. Jego wyglądu boją się nie tylko maluchy, ale także i starsi.
W Tobarra koło Albacete po 104-godzinach milkną bębny. W Madrycie tamborrada ogłasza koniec Wielkiego Tygodnia.
Jak zwykle na początku nowego roku kalendarzowego spotkał się z ambasadorami w Auli Błogosławieństw.