Papież apeluje o modlitwę za szczyt ws. wojny na Ukrainie

Papież apeluje o modlitwę w intencji paryskiego szczytu tak zwanej czwórki normandzkiej w sprawie wojny rosyjsko-ukraińskiej.

Po raz pierwszy spotkają się na nim Władimir Putin i nowy prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski. Franciszek wspomniał o tym ważnym wydarzeniu po odmówieniu modlitwy Anioł Pański.

„Jutro w Paryżu odbędzie się spotkanie prezydentów Ukrainy, Rosji i Francji oraz kanclerz Republiki Federalnej Niemiec - znane jako „format normandzki” - w celu znalezienia rozwiązania bolesnego konfliktu, który trwa od lat na wschodniej Ukrainie. Towarzyszę temu spotkaniu intensywną modlitwą i zachęcam was, byście i wy to czynili, ażeby ta inicjatywa dialogu politycznego przyczyniła się i zaowocowała pokojem w sprawiedliwości na tym terytorium i dla mieszkającej tam ludności.“

Zwracając się do wiernych, którzy przybyli na plac św. Piotra, Franciszek w sposób szczególny pozdrowił pielgrzymów z Warszawy i Lublina. Wspomniał też o wczorajszej beatyfikacji br. Jamesa Millera w Gwatemali. Życzył, by męczeństwo tego przykładnego wychowawcy młodzieży, który swym życiem zapłacił za swoją posługę dla narodu i Kościoła w Gwatemali, umocni w tym kraju drogi sprawiedliwości, pokoju i solidarności.

Ojciec Święty przypomniał też, że dziś w sanktuarium w Loreto rozpoczyna się nadzwyczajny Rok Jubileuszowy. Wszystkich zaś rzymian zaprosił na doroczne spotkanie u Maryi Niepokalanej na placu Hiszpańskim.

„Dziś po południu udam się do Bazyliki Matki Bożej Większej, aby pomodlić się do Maryi Panny, a następnie na Plac Hiszpański, w celu złożenia tradycyjnego hołdu u stóp figury Niepokalanej. Proszę was, abyście duchowo do mnie dołączyli w tym geście, wyrażającym synowskie oddanie dla naszej niebieskiej Matki.“

 

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Archiwum informacji

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  29 30 31 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11
  12 13 14 15 16 17 18
  19 20 21 22 23 24 25
  26 27 28 29 30 31 1
  2 3 4 5 6 7 8