Pielgrzymi z diecezji płockiej w Watykanie

Na Placu św. Piotra obecni byli pielgrzymi z Polski, spośród których Papież szczególnie pozdrowił pielgrzymkę diecezji płockiej.

Kilkusetosobowej grupie z diecezji Płockiej towarzyszyli jej pasterze bp Piotr Libera i bp Mirosław Milewski oraz wielu kapłanów. Jak mówią, są tutaj aby świętować rok jubileuszowy św. Stanisława Kostki. Jego obchody rozpoczęły się już w uroczystość Objawienia Pańskiego 6 stycznia, gdzie w „Orszakach Trzech Króli” niesiono wizerunek świętego. Dziś swoje intencje przynoszą do Rzymu, gdzie pochowany jest młody jezuita.

To jest diecezjalne pielgrzymowanie. Pewnie wszyscy w Polsce wiedzą, że Stanisław Kostka urodził się w Rostkowie, a więc na terenie naszej diecezji, że ten rok jest rokiem jemu poświęconym w wymiarze ogólnopolskim, dlatego pielgrzymujemy tutaj – mówi ks. Marek Smogorzewski, proboszcz parafii św. Stanisława Kostki w Rypinie. – Jest nas tutaj kilkaset osób, jako taka reprezentacja diecezji. Chcemy odprawić Mszę św. na grobie św. Stanisława u św. Andrzeja na Kwirynale, tam przecież są jego szczątki. Chcemy też odprawić Mszę św. u Jana Pawła II, gdyż jest to taki wyjątkowy, październikowy czas i to się wszystko ze sobą łączy. Zresztą, Jan Paweł II powiedział, że gdy studiował w Rzymie, był często u Stanisława Kostki, tu czerpał siłę i moc. To jest też nasza intencja.

Jedna z uczestniczek pielgrzymki zwraca uwagę, że obecność na placu św. Piotra z Ojcem Świętym i wzruszenie jakie temu towarzyszy, odbiera słowa. „Czujemy to, że jesteśmy w sercu Kościoła, ta ilość ludzi wierzących, sprawia, że widzimy jego siłę” – mówi pani Irena. „Papież Franciszek – dodaje – mówi nam o potrzebach Kościoła, o tym jak dużo trzeba modlitwy i wiary”.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama

Reklama

Archiwum informacji

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10