A to ciekawe...

Kurs teologiczny dla biskupów.

Tradycyjnie od 27 lat w Rio de Janeiro odbywa się w tych dniach kurs teologiczny dla biskupów brazylijskich. Na konferencję przybyli prelegenci z całego świata, m. in. nowy prałat Opus Dei Fernando Ocáriz, wicedyrektor Uniwersytetu Katolickiego w Mediolanie Francesco Botturi, oraz o. Francisco Paton OFM, kustosz Ziemi Świętej. Temat tegorocznego spotkania to: „Ateizm: aktualne formy i wyzwania dla ewangelizacji”.

Gospodarz spotkania kard. Orani João Tempesta zauważa, że tematyka kursu jest bardzo interesująca i z pewnością pomoże biskupom, w tym okresie występowania tylu kontestacji i trudności, prowadzić ewangelizację, szczególnie w dużych miastach i wobec systemu komunikacji, zwykle interpretującego w sposób pejoratywny wszelkie przejawy i praktyki religijne.

„Związek człowieka z boskością, daleko od okaleczania czy poddawania go zniewoleniu, wychodzi na spotkanie z jego najgłębszym pragnieniem szczęścia i wieczności. Ten związek czyni człowieka wolnym, tak aby mógł realizować się jako byt żyjący w immanencji i konstytutywnie otwartym na transcendencję” – podkreśla arcybiskup Rio de Janeiro.

Nauczanie ostatnich trzech papieży ukazuje Kościół szanujący człowieka w jego kompletności. Pojawia się pytanie, czy Brazylijczyk żyjący w wielkich miastach i będący pod wpływem konsumpcji, utylitaryzmu i laickiej indoktrynacji będzie potrafił otworzyć się na transcendencję?

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Archiwum informacji

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  30 31 1 2 3 4 5
  6 7 8 9 10 11 12
  13 14 15 16 17 18 19
  20 21 22 23 24 25 26
  27 28 29 30 31 1 2
  3 4 5 6 7 8 9