Do Asyżu przyjeżdżają goście z całego świata, by wziąć udział w jubileuszowej modlitwie o pokój, zorganizowanej w 30. rocznicę tej niezwykłej tradycji, którą zapoczątkował 27 października 1986 r. Jan Paweł II.
Do Asyżu przyjeżdżają goście z całego świata, by wziąć udział w jubileuszowej modlitwie o pokój, zorganizowanej w 30. rocznicę tej niezwykłej tradycji, którą zapoczątkował 27 października 1986 r. Jan Paweł II. Zaprosił on wtedy przywódców religijnych do miasta św. Franciszka. Tegoroczne spotkanie, w którym 20 września weźmie też udział Papież Franciszek, odbywa się pod hasłem: „Spragnieni pokoju”. O atmosferze i znaczeniu tego wydarzenia mówi o. Ryszard Stefaniuk OFMConv:
„Asyż przygotowuje się od wielu tygodni na to wyjątkowe spotkanie. Zjeżdżają się już pierwsi goście, a przed naszą bazyliką jest budowane podium dla przedstawicieli religii z całego świata. Dzisiaj wieczorem odbędzie się koncert, który zainauguruje te dni dialogu religii i kultur. Jest to wyjątkowe spotkanie nie tylko z punktu widzenia różnych wyznań. Duch św. Franciszka łączy bowiem wszystkich w idei pokoju. Tak więc to spotkanie jest bardzo ważne ze względów społecznych, ponieważ świat, a szczególnie Europa, przeżywa obecnie obawy związane z napływem imigrantów oraz groźbą wojen. Stąd idea pokoju wychodząca z tego małego miasteczka jest bardzo ważna dla wszystkich” – powiedział o. Stefaniuk.
Wkraczanie szkoły w sferę seksualności powinno się odbywać w porozumieniu z rodzicami.
Polacy byli drugą najliczniejszą grupą narodowościową spoza Portugalii.
Ojcowie paulini przedstawili sprawozdanie z działalności sanktuarium w ostatnim roku
Na plac przybył po nieszporach, które odprawił w bazylice watykańskiej.