Papieskie homilie - bestsellerem!

Książka zawierająca improwizowane homilie, które papież wygłasza w czasie porannych Mszy w kaplicy Domu św. Marty, była też najlepiej sprzedającym się tytułem podczas Międzynarodowego Salonu Książki w Turynie.

Stolica Apostolska po raz pierwszy gościła na turyńskich targach.

„Widzę bardzo duże zainteresowanie osobami papieży. Kanonizacja napędziła ruch wydawniczy związany z osobami Jana XXIII i Jana Pawła II. Jednak prawdziwym szokiem dla wydawców, nie tylko katolickich czy chrześcijańskich, ale wszystkich jest właśnie osoba papieża Franciszka” – mówi uczestniczący w Międzynarodowym Salonie Książki w Turynie ks. Tadeusz Lewicki. Wykładowca Papieskiego Uniwersytetu Salezjańskiego w Rzymie przypomina, że kiedyś swoisty monopol na wydawanie np. historii papiestwa czy nauczania papieży miały wydawnictwa katolickie. Teraz to się zmieniło. „Na obecnych targach na ponad 2,5 tys. wydawców typowo katolickich było ok. 50. Jednak na stoisku wydawnictwa specjalizującego się w kinie, sztuce i teatrze znaleźliśmy aż osiem świeżo wydanych książek poświęconych Franciszkowi, św. Janowi Pawłowi II i św. Janowi XXIII oraz ich związkom z kulturą. Jest to więc swoisty fenomen. Zainteresowanie sprawami religijnymi coraz mocniej odzwierciedla się w ruchu wydawniczym i wśród czytelników” – podkreśla ks. Lewicki

 

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Archiwum informacji

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  1 2 3 4 5 6 7
  8 9 10 11 12 13 14
  15 16 17 18 19 20 21
  22 23 24 25 26 27 28
  29 30 31 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11