Przesłanie Benedykta XVI do buddyjskiego zwierzchnika w Japonii

Benedykt XVI pozdrowił uczestników Światowego Dnia Modlitw o Pokój, który odbywa się 3 i 4 sierpnia na Górze Hiei w pobliżu Kioto w Japonii.

Po raz pierwszy został on zorganizowany 25 lat temu i ta rocznica jest okazją papieskiego przesłania. Dokument został przekazany na ręce Kojuna Handa, najwyższego kapłana w buddyjskim klasztorze w Hiei, a także odczytany podczas spotkania przez przebywającego z wizytą w Japonii abp. Pier Luigiego Celatę, emerytowanego sekretarza Papieskiej Rady ds. Dialogu Międzyreligijnego.

Ojciec Święty wyraża radość z kolejnego wydarzenia będącego pokłosiem spotkania w Asyżu z 1986 r. zwołanego przez bł. Jana Pawła II. Wskazuje także, iż zgromadzenie na Górze Hiei należy do ważniejszych tegorocznych inicjatyw, wnoszących konkretny wkład w dialog między wyznawcami różnych religii.

Benedykt XVI wyraża nadzieję, że spotkanie pozwoli zwierzchnikom religijnym znaleźć właściwą odpowiedź na pytanie, jak w duchu solidarności wzajemnie sobie pomagać w sytuacjach klęsk żywiołowych. „Z chrześcijańskiej perspektywy miłość ofiarowana tym, którzy cierpią, jest odzwierciedleniem miłości Boga, który tak umiłował świat, że posłał tam swego umiłowanego Syna – czytamy w dokumencie. – Myślę tu szczególnie o zeszłorocznym trzęsieniu ziemi i tsunami, które nawiedziło północno-wschodnią Japonię, powodując straszne konsekwencje dla całego narodu. Jakże pokrzepiającym było zobaczenie wtedy skutecznego działania liderów religijnych w dawaniu nadziei i wsparcia, jak również rady i pociechy tym, którzy ucierpieli”. Papież dodaje, że te tragiczne wydarzenia udowadniają, iż ludzie różnych wyznań są w stanie wzajemnie współpracować dla dobra człowieka.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Archiwum informacji

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  28 29 30 31 1 2 3
  4 5 6 7 8 9 10
  11 12 13 14 15 16 17
  18 19 20 21 22 23 24
  25 26 27 28 29 30 1
  2 3 4 5 6 7 8