Papież u prezydenta Meksyku

W drugim dniu wizyty w Meksyku Benedykt XVI spotkał się późnym popołudniem 24 marca z prezydentem kraju Felipe Calderonem.

Obaj wskazali na konieczność ustanowienia międzynarodowego układu w sprawie handlu bronią – głosi oświadczenie meksykańskiego rządu po spotkaniu. Taki układ, który powstałby w możliwie szybkim czasie powinien regulować „odpowiedzialny handel” krótką i lekką bronią. Niczym nieograniczony do niej dostęp sprzyja zorganizowanej przestępczości. Spotkanie miało miejsce wieczorem w siedzibie gubernatora w Guanajuato.

Wśród innych tematów 20 minutowej rozmowy było ograniczenie głodu na świecie, rozbrojenie atomowe oraz następstwa globalnych zmian klimatycznych. Poandto Calderon i papież rozmawiali o pomocy humanitarnej prowadzonej przez Stolicę Apostolską i jej zaanagażowniu w zniesienie kary śmierci. Meksyk sprawuje obecnie przewodnictwo w Grupie - G-20.

Jak poinformował rzecznik Watykanu ks. Federico Lombardi, że papież i Calderon mówili także o zgodnym z wartościami wychowaniu młodego pokolenia oraz wkładzie Kościoła katolickiego w budowę pokojowego społeczeństwa. Poruszono także kwestię wolności religijnej.

Po rozmowie prezydent przedstawił papieżowi swoją żonę i trójkę dzieci.

Gdy papież rozmawiał z prezydentem sekretarz stanu Stolicy Apostolskiej kard. Tarcisio Bertone spotkał się z szefem meksykańskiej dyplomacji.

Przed Casa del Conde na Placu Pokoju (Plaza de la Paz) zgromadziła się wielotysięczna rzesza młodych ludzi, do których z okna rezydencji gubernatora zwrócił się Benedykt XVI po spotkaniu z głową meksykańskiego państwa.

Jutro przed południem z udziałem tysięcy wiernych Benedykt XVI odprawi Mszę św. w parku Bicentenario w León i w południe odmówi modlitwę Anioł Pański. Wieczorem odbędą się nieszpory z biskupami Meksyku i Ameryki Łacińskiej w katedrze Matki Bożej Światła w León.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama

Reklama

Archiwum informacji

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9