Dzisiaj z Watykanu wyszła radosna nowina dla Kościoła, ale szczególnie dla salwatorianów, salwatorianek i wiernych z nimi związanych.
W trudnych dniach największego nasilenia pandemii koronawirusa, gdy wymuszona kwarantanna unieruchomiła w domach miliony ludzi na całym świecie, doszło do niezwykłego wydarzenia o zasięgu globalnym. Otóż w różnych krajach 11 kwietnia modlono się on-line przed wizerunkiem Całunu Turyńskiego, przy czym – jak twierdzi watykański dziennik „L’Osservatore Romano” – uczestniczyli w tym nie tylko wierzący, ale nawet osoby dalekie od wiary. Według pisma było to jedno z największych wydarzeń medialnych w okresie „zamknięcia się” świata z powodu pandemii.
Ojciec Święty przyjął dziś na audiencji prefekta Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych, kard. Angelo Becciu i upoważnił tę dykasterię do ogłaszania dekretów dotyczących 5 Sług Bożych, w tym 3 o cudzie za ich przyczyną, jeden o męczeństwie oraz jeden o heroiczności cnót. Jeden z dekretów o cudzie dotyczy założyciela salwatorianów, Jana Chrzciciela Jordana (1848-1918).
Kryzys związany z epidemią koronawirusa jest świadectwem przemian społecznych, jakie dokonały się w peruwiańskim społeczeństwie w ostatnich dziesięcioleciach – uważa metropolita stołecznej archidiecezji.
Liczba migrantów na świecie gwałtownie rośnie – wynika z najnowszego raportu opublikowanego przez Global Trends (UNHCR). Jest ich prawie dwukrotnie więcej niż w minionej dekadzie.
„Izolacja sprzyja zwiększonemu korzystaniu z sieci oraz produkcji i wymianie pedofilskich materiałów pornograficznych, uwodzeniu bezbronnych oraz zastraszaniu ich” – uważa Ks. Hans Zollner, szef Centrum ochrony młodocianych przy Papieskim Uniwersytecie Gregoriańskim.
Kongregacja Spraw Kanonizacyjnych wydała „nihili obstat” dla rozpoczęcia procesu kanonizacyjnego niezwykłej francuskiej ośmiolatki Anne-Gabrielle Caron, która zmarła wskutek choroby nowotworowej i pomimo młodego wieku, odznaczała się niezwykle dojrzałą wiarą i zdolnością ofiarowania cierpienia w intencji grzeszników.
Stolica Apostolska przeciwstawia się dyskryminacji rasowej we wszelkich jej przejawach.
Obchodzimy dziś Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Papież Franciszek przypomniał na Twitterze, że Pan zawsze patrzy na nas z miłosierdziem.
Misjonarze z Pariacoto w czasie kwarantanny odkryli jak w domowych warunkach przygotować kawę, która rośnie w regionie. Czyli od rośliny, przez sposób domowego jej palenia, do wniosków teologicznych. Film opisuje cały proces...
W dzisiejszą uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa papież-senior Benedykt XVI odprawi Mszę św. ze swoim chorym starszym bratem, Georgiem, w dzień szczególnej modlitwy o uświęcenie kapłanów – poinformowała diecezja ratyzbońska.
Tę kwestię regulują przepisy prawa kanonicznego.
Liturgiczne święto Boskiego Serca Pana Jezusa początkowo było przywilejem tylko dla Polski.
Jeden z pomocniczych biskupów archidiecezji katowickiej ma pozytywny wynik testu na COVID-19. Kwarantanną zostały objęte osoby, które miały z nim kontakt. Są wśród nich arcybiskup katowicki Wiktor Skworc i arcybiskup senior Damian Zimoń.
Mieszkańcy Barcelony okazali się dużymi fanami projektu władz bazyliki Sagrada Família (Świętej Rodziny), które udostępniły bezpłatne wejściówki do tej najpopularniejszej świątyni stolicy Katalonii. Popyt na nie był tak duży, że w ciągu zaledwie pięciu godzin rozdzielono 37 750 biletów wstępu.