Papież do polskich dzieci pierwszokomunijnych: pomyślcie o cierpiących rówieśnikach

Pozdrawiając Polaków przybyłych na audiencję środową Papież przypomniał o dzieciach cierpiących z powodu wojen, głodu i ubóstwa. U

UNICEF alarmuje, że tylko na Ukrainie od wybuchu pełnoskalowej wojny zabitych zostało 2 tys. dzieci, a prawie 3 mln potrzebuje pilnej pomocy humanitarnej. Jeden z wielu wojennych dramatów rozgrywa się też w Strefie Gazy, gdzie osiem na dziesięć szkół zostało zrównanych z ziemią, a wśród dzieci szerzy się głód.

Witając Polaków przybyłych na plac św. Piotra, Franciszek przypomniał, że maj w naszej ojczyźnie jest tradycyjnie miesiącem I Komunii świętych. „Pozdrawiam wszystkie dzieci przeżywające to ważne spotkanie z Jezusem i zachęcam, by w tym czasie radości potrafiły też dostrzec potrzeby swoich cierpiących rówieśników: ofiar wojen, głodu i ubóstwa. Niech Maryja uczy nas pokornej służby, która jest źródłem pokoju na świecie i w Kościele” – powiedział Papież, udzielając swego błogosławieństwa. 

O dramacie dzieci cierpiących w wyniku wojen przypomniał ostatnio również abp Światosław Szewczuk. Zwierzchnik Ukraińskiego Kościoła Greckokatolickiego mówił o brutalnej rusyfikacji najmłodszych prowadzonej przez rosyjskiego najeźdźcę. Raport przygotowany przez różne międzynarodowe organizacje praw człowieka informuje, że, w szczególności w Ługańsku, po 6 maja decyzją władz okupacyjnych, jeśli nowonarodzone dziecko nie ma co najmniej jednego rodzica z rosyjskim obywatelstwem, zostaje odebrane rodzicom. 

Od początku wojny Watykan angażuje się w umożliwienie powrotu do domu deportowanych dzieci. Sprawą tą zajmuje się kard. Matteo Zuppi, który jest specjalnym wysłannikiem Papieża na Ukrainę, a wkrótce uda się również do Ziemi Świętej. 

Vatican News - Polski Papież do pierwszokomunijnych dzieci w Polsce: pamiętajcie o cierpiących rówieśnikach
«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Archiwum informacji

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 1 2 3 4 5 6