Powstrzymać judaizację Jerozolimy

Wspólnota międzynarodowa powinna doprowadzić do zaniechania przez władze izraelskie agresywnej judaizacji Jerozolimy i popierać wysiłki na rzecz zachowania charakteru Miasta Świętego chrześcijan, muzułmanów i żydów – uważa emerytowany łaciński patriarcha Jerozolimy, arcybiskup Michel Sabbah.

Reklama

W wypowiedzi dla agencji SIR abp Sabbah zauważył, że rząd Izraela oraz władze miejskie Jerozolimy dążą do zmiany struktury ludnościowej korzystając z takich środków, jak tworzenie nowych programów budowy we wschodniej Jerozolimie, eksmisje i rozbiórki.

Dodał, że odbierają także mieszkającym na terenie Izraela Arabom dowody osobiste, chcąc ich w ten sposób zmusić do opuszczenia swych domów, konfiskują domy, wysiedlają osoby w nich mieszkające aby osiedlić w nich ludność żydowską.

„Chcą przeprowadzić judaizację miasta, ale jest to działanie sprzeczne z historią, która sprawiła, że dziś jest to miasto, w którym mieszkają nie tylko żydzi, ale także chrześcijanie i muzułmanie” – stwierdził emerytowany patriarcha łaciński.

Także jego następca – abp Fouad Twal otwierając spotkanie Koordynacji Konferencji Biskupich na rzecz Kościoła Ziemi Świętej i Zgromadzenia Biskupów Katolickich Ziemi Świętej wyraził zaniepokojenie ekstremizmem izraelskiej prawicy, usiłującej przekształcić Jerozolimę w miasto wyłącznie żydowskie, wykluczając wyznawców innych religii.

«« | « | 1 | » | »»

Zobacz

Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Autopromocja

  Reklama

  Reklama

  Reklama

  Archiwum informacji

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  31 1 2 3 4 5 6
  7 8 9 10 11 12 13
  14 15 16 17 18 19 20
  21 22 23 24 25 26 27
  28 29 30 31 1 2 3
  4 5 6 7 8 9 10