Piłka, kleryk, gol

11 drużyn z całego kraju wzięło udział 18 listopada w rozgrywkach o Puchar Polski 2017 Wyższych Seminariów Duchownych i Zakonnych w piłce nożnej halowej.

W Turnieju w hali CRS Bielany przy ul. Lindego 20 zmierzyło się blisko 100 kleryków z Warszawy, Katowic, Wrocławia, Poznania, Siedlec, Łomży, Łodzi, Lublina, Przemyśla, Drohiczyna i Radomia. Drużyny zostały podzielone na 4 grupy po 3 drużyny w każdej. Do fazy ćwierćfinałowej przeszły po 2 najlepsze drużyny. Późniejsze rozgrywki toczyły się systemem pucharowym. W ubiegłym roku zwycięzcami zostali klerycy z Wyższego Seminarium Duchownego w Warszawie.

Do półfinałów udało się dotrzeć seminarzystom z Drohiczyna, Przemyśla, Siedlec i Warszawy. Ci ostatni starli się w wyrównanym meczu finałowym z dogrywką. Zwyciężyli 1:0, po raz trzeci z rzędu, klerycy Wyższego Metropolitalnego Seminarium Duchownego z Warszawy, otrzymując z rąk rektora ks. dr Wojciecha Bartkowicza puchar Metropolity Warszawskiego. Królem strzelców zostali kl. Rafał Przezdziak i dk. Piotr Sokołowski, najlepszym bramkarzem - dk. Mieczysław Dusza SChr.

Gość Warszawski Turniej Seminariów Duchownych i Zakonnych w piłce halowej
- Jest jeszcze jedna kategoria. W niebie nie rozliczają goli, ale waleczne serca. Gratuluję wszystkim, że graliście, ale życzę byście mieli waleczne kapłańskie serca, które wzbudzą wiwaty na trybunach w niebie - mówił rektor WMSD w Warszawie.

Trzecie miejsce zajęli klerycy z Wyższego Seminarium Duchownego w Przemyślu. W całym turnieju padło 40 bramek.