Niosę wam pokój

„Pokój wam” – po chorwacku: Mir vama – to hasło najbliższej papieskiej podróży.

Reklama

Za cztery dni, w sobotę 6 czerwca, Ojciec Święty po raz ósmy w ciągu swojego pontyfikatu uda się poza granice Włoch. Odwiedzi Sarajewo, stolicę Bośni i Hercegowiny. Już dzisiaj skierował przesłanie wideo do mieszkańców tego miasta i całego kraju. Przypomina w nim, że mottem jego pielgrzymki są słowa, którymi Jezus zmartwychwstały pozdrowił swych uczniów w wielkanocny wieczór, gdy ukazał się im w Wieczerniku. To On jest naszą mocą i nadzieją – zwraca uwagę Papież. – To Chrystus daje nam pokój, byśmy go przyjęli i nieśli innym.

„Przybędę do was, z Bożą pomocą, aby utwierdzić w wierze katolików, poprzeć dialog ekumeniczny i międzyreligijny, a przede wszystkim pokojowe współistnienie w waszym kraju. Zachęcam was, byście przyłączyli się do moich modlitw, tak aby ta podróż apostolska przyniosła oczekiwane owoce dla społeczności chrześcijańskiej i dla całego społeczeństwa. Ze swej strony przygotowuję się, by przybyć do was jako brat będący zwiastunem pokoju, by wyrazić wszystkim, naprawdę wszystkim, mój szacunek i przyjaźń. Chciałbym głosić każdemu z was, każdej rodzinie, każdej wspólnocie miłosierdzie, czułość i miłość Boga” – powiedział Papież.

W swoim wideo-przesłaniu do mieszkańców Sarajewa oraz całej Bośni i Hercegowiny Franciszek zachęcił katolików, by stali u boku swoich współobywateli jako „świadkowie wiary i miłości Boga”. Winni oni działać na rzecz społeczeństwa dążącego do pokoju we wzajemnej współpracy.

«« | « | 1 | » | »»

Zobacz

Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Autopromocja

  Reklama

  Reklama

  Reklama

  Archiwum informacji

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  31 1 2 3 4 5 6
  7 8 9 10 11 12 13
  14 15 16 17 18 19 20
  21 22 23 24 25 26 27
  28 29 30 31 1 2 3
  4 5 6 7 8 9 10