Małysz i Żyła ewangelizują w Szczyrku

„Napisz to, gdyż słowa te są pewne i prawdziwe” (Ap 21, 5) – to motto nowego przedsięwzięcia ewangelizacyjnego ks. Jana Byrta z luterańskiej parafii w Szczyrku Salmopolu. Adwentowy projekt polega na przesyłaniu znajomym kartek świątecznych z własnoręcznie zapisanymi słowami Ewangelii o narodzeniu Jezusa Chrystusa. Jako pierwsi w dzieło włączyli się skoczkowie narciarscy Adam Małysz i Piotr Żyła oraz ich trener Jan Szturc.

Reklama

Jak wyjaśnia ks. Byrt, projekt adresowany jest do wszystkich chętnych. „Chcemy zachęcić osoby, by zapisały Ewangelię o narodzeniu Jezusa Chrystusa, bo ona jest pewna i prawdziwa, i przesłały swoim znajomym na kartce z życzeniami świątecznymi” – wyjaśnia i zaznacza, że chodzi o to, by własnoręcznie zapisać słowa fragmentu Ewangelii.

„Trzeba je przesłać nie smsem czy emailem, czy jeszcze w jakiś inny elektroniczny sposób, ale chodzi o to, aby to uczynić tradycyjnie na piśmie. Własnoręcznie zapisać i podpisać” – dodaje i zachęcając do wzięcia udziału w projekcie, zapewnia, że ma do rozdania dla uczestników 7 tys. długopisów. Przypomina przy okazji, że liczba 7 ma w Piśmie Świętym symboliczne i istotne znacznie.

Jako pierwsi długopisy odebrali Adam Małysz i Piotr Żyła oraz ich trener Jan Szturc. Kolejna grupą obdarowaną długopisami byli uczniowie z Szkoły Podstawowej i Gimnazjum im. Królowej Jadwigi nr 2 w Szczyrku.

„Bądźmy aniołami i przekazujmy światu Ewangelię narodzenia Jezusa Chrystusa - słowa pewne i prawdziwe” – apeluje ks. Byrt.

«« | « | 1 | » | »»
 • Mat
  04.12.2013 07:33
  Z rożnych powodów obserwuę ostatnio działalność kościołów protestanckich. Nigdy wcześniej nie miałem z nimi nic wspólnego. Muszę przyznać, że jestem pod wrażeniem sposobów ewangelizacji, docierania do ludzi, języka i sposobów, którymi sie posługują. A przede wszystkim osadzenia tego co robią i głpszą w rzeczywistości, pracy, codzienności. Myślę, że my katolicy mamy sie od kogo uczyć. I oby się nam chciało.
 • IdzieCzłowiek
  07.12.2013 14:52
  "Najwierniejsza mniejszość w Polsce
  gosc.pl
  Wielce błogosławiony Nerses Bedros XIX, patriarcha Kościoła ormiańskokatolickiego w Cylicji, najwyższy duchowy zwierzchnik wszystkich katolików obrządku ormiańskiego, został odznaczony Złotym Dyplomem Wydziału Teologii KUL."
  W ubiegłym roku pielgrzymowałem ze Szczecina do Trondheim. W Vadstenie, w Szwecji, u sióstr Brygidek, w wieczornym nabożeństwie uczestniczyło - dosłownie śpiewająco! - pewne małżeństwo. Gdy się skończyło nabożeństwo, siostra Maria przedstawiła mi tych ludzi. Był to pastor, kustosz Katedry, z żoną. W sklepiku przy Katedrze, prowadzonym przez pastora, widziałem dewocjonalia chrześcijańskie różnych wyznań. Rozmowa z pastorem była "Jezusową" radością. W Trondheim inny pastor prowadził sporą grupę protestantów do Katedry. To była pielgrzymka! A ów pastor - biskup! - miał na szyi tałkę św. Franciszka. W tym roku dwa razy nocowałem w monastyrach prawosławnych, gdzie przyjęli mnie i ugościli prawosławni mnisi. Zapytałem duchownego prawosławnej cerkwi w Szczecinie: można się doń zwracać tytułem "ksiądz". Wszelkie różnice odbieram jako naukę mającą MNIE naprawiać i utwierdzać w wierze katolickiej. Nigdy nie pozwalam sobie na pychę wytykania. Kocham postawę NASZEGO Mistrza, Jezusa Chrystusa. Nic a nic nie wytknął jawnogrzesznicy. Przeciwnie, powiedział "nie potępiam ciebie". A "idź i nie grzesz więcej" nie należy do jednego, wybranego wyznania. Nie jest nawet chrześcijańskie. Jest Boże!
 • IdzieCzłowiek
  07.12.2013 14:59
  A! I jeszcze jedno: modlitwę uwielbieniową przyjęliśmy od protestantów właśnie. W tegorocznym spotkaniu na Stadionie Narodowym z Ojcem Baszoborą mają więc w pewnym sensie udział i nasi bracia protestanci! Chwała Panu!
 • katolik 1980
  05.11.2017 10:12
  Zachecam do posluchania Ksiedza Pelanowskiego na ten temat https://youtu.be/1Zcj8F5wdVM
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Autopromocja

  Reklama

  Reklama

  Reklama

  Archiwum informacji

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  21 22 23 24 25 26 27
  28 29 30 31 1 2 3
  4 5 6 7 8 9 10
  11 12 13 14 15 16 17
  18 19 20 21 22 23 24
  25 26 27 28 1 2 3