Pielgrzymka Roku Wiary

Około 6 tys. kleryków, nowicjuszy i nowicjuszek, reprezentujących 66 krajów świata weźmie udział w pielgrzymce Roku Wiary. Będzie się ona odbywała w dniach 4-7 lipca, a jej uczestnicy dwukrotnie spotkają się z Ojcem Świętym - poinformował podczas dzisiejszej konferencji prasowej przewodniczący Papieskiej Rady ds. Krzewienia Nowej Ewangelizacji, abp Salvatore Fisichella.

Reklama

Hasłem pielgrzymki są słowa "Ufam Tobie".

W czwartek, 4 lipca jej uczestnicy będą pielgrzymować do grobu św. Piotra, przy którym wyznają swoją wiarę.

W piątek rano, 5 lipca będą miały miejsce katechezy w głównych językach, w tym po polsku. Zaś po południu uczestnicy pielgrzymki nawiedzą miejsca związane z niektórymi świętymi - m. in. Augustynem i Moniką, św. Katarzyną Sieneńską, Filipem Nereuszem, Ignacym Loyolą. Wieczorem przewidziano święto świadectw na placu Kapitolińskim.

W sobotę 6 rano sprawowany będzie sakrament pojednania, przewidziano też czas na adorację eucharystyczną. Ma się też odbyć specjalna sesja dla formatorów. Natomiast po południu uczestnicy pielgrzymki spotkają się w auli Pawła VI z papieżem Franciszkiem, który podzieli się refleksją o drodze swojego powołania. Wieczorem odbędzie się procesja maryjna w Ogrodach Watykańskich, zakończona przed bazyliką watykańską.

W niedzielę 7 lipca uczestnicy pielgrzymki wezmą udział we Mszy św. której będzie przewodniczył papież Franciszek, zaś w południe w modlitwie "Anioł Pański". Przewodniczący Papieskiej Rady ds. Krzewienia Nowej Ewangelizacji podkreślił, że pielgrzymka kleryków, nowicjuszy i nowicjuszek wpisuje się w przygotowania do Światowego Dnia Młodzieży w Rio de Janeiro.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Autopromocja

  Reklama

  Archiwum informacji

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  1 2 3 4 5 6 7
  8 9 10 11 12 13 14
  15 16 17 18 19 20 21
  22 23 24 25 26 27 28
  29 30 1 2 3 4 5
  6 7 8 9 10 11 12