Szukany tag:
uporządkuj wyniki:
Od najnowszego do najstarszego | Od najstarszego do najnowszego »
Wyszukujesz w serwisie kosciol.wiara.pl
wyszukaj we wszystkich serwisach wiara.pl » | wybierz inny serwis »
Biskup Andrzej Siemieniewski podpisał odpowiednie dokumenty i kanonicznie objął diecezję legnicką.
Od wielu lat na szczycie najwyższej góry Karkonoszy, na polsko-czeskiej granicy, spotkali się ci, którzy służą górom i turystom, oraz ci, którzy Mszą św. chcieli oddać im hołd, modląc się o łaski dla nich do św. Wawrzyńca.
Bp Zbigniew Kiernikowski uniósł nad ołtarzem fragment tkanki serca ludzkiego. 2 lipca w sanktuarium św. Jacka odbyła się intronizacja relikwii cudu eucharystycznego.
Swoje nihil obstat w tej sprawie przegłosowała na środowym (7 października) posiedzeniu Konferencja Episkopatu Polski. Proces beatyfikacyjny na szczeblu diecezjalnym ma ruszyć niebawem. To ukoronowanie 25-letnich starań Duszpasterstwa Ludzi Pracy '90 w Legnicy.
Raz do roku kaplica pw. św. Wawrzyńca na Śnieżce (1602 m n.p.m.) staje się centrum życia religijnego diecezji legnickiej. Dokonuje się to dokładnie 10 sierpnia, czyli dniu liturgicznego wspomnienia patrona ludzi gór. W tym roku w Eucharystii odpustowej wzięło udział kilkaset osób. Liturgii zaś przewodniczyli bp Jan Vokal z Hradec Kralove z Republiki Czeskiej oraz bp Zbigniew Kiernikowski (ordynariusz diecezji legnickiej) i bp Stefan Cichy (emerytowany biskup legnicki).Zdjęcia: Jędrzej Rams /Foto Gość
Ludzie gór i polscy oraz czescy biskupi modlili się na najwyższym szczycie Sudetów.
"Biskup Senior Stefan Cichy jest w szpitalu. W związku z tym proszę o modlitwę w Jego intencji, o powrót do zdrowia" - poinformował na stronie diecezji legnickiej jej obecny ordynariusz, bp Zbigniew Kiernikowski. Na razie nie wiadomo więcej.
Ordynariusze Legnicy i Goerlitz mówili m.in. o możliwościach współpracy w ramach przyszłorocznych Światowych Dni Młodych. Była to pierwsza wizyta bp. Zbigniewa Kiernikowskiego u bp. Wolfganga Ipolta.
Przedstawiciele wszystkich ruchów i stowarzyszeń katolickich już po swoim spotkaniu.
Od 1981 roku na szczycie Karkonoszy spotykają się Polacy, Czesi i Niemcy. Cel: modlitwa w intencji ludzi gór i wspomnienie ich patrona - św. Wawrzyńca.
Postać św. Jana Nepomucena przypomina, że nie każdy człowiek ma prawo do całej prawdy o wszystkich.