Komentarze 9
 • TomaszL
  31.12.2017 08:58
  Projekt podpisało 830 tys. osób, do kościołów na niedzielne Msze sw przychodzi w Polsce zapewne ponad 8 mln dorosłych
  Czy więc warto ogłaszać sukces tej akcji, czy może jednak warto dogłębnie zastanowić się czemu aż tak wielu katolikom los nienarodzonych najsłabszych z najsłabszych jest aż tak obojętny.
  Widziałem jak ludzie wychodząc z niedzielnej Mszy sw. obojętnie przechodzili koło list z poparciem projektu, mimo że chwilę wcześniej bo podczas ogłoszeń usłyszeli o poparciu tego projektu przez biskupów.

  Jak dla mnie osobiście to jest porażka mojego Kościoła. To nie globalne tendencje, ale brak naszego, katolików czytelnego i silnego głosu powoduje że w XXIw nadal w majestacie prawa zabija się chore nienarodzone dzieci.
  • MBTM
   31.12.2017 09:59
   Powodów może być wiele. Podstawowym zapewne jest fakt że obok ustawy zakazującej aborcji eugenicznej narosło wiele mitów, i jeszcze więcej lewicowej propagandy. Sam do końca nie wiem czy całkowity zakaz aborcji eugenicznej jest dobry. Tak, 35% takich aborcji jest wykonywanych na dzieciach ze schorzeniami takimi jak Zespół Downa, i to trzeba NATYCHMIAST! przerwać. Ale są też wady letalne, i tutaj mam poważne wątpliwości co do zabraniania wykonania aborcji.
   • TomaszL
    31.12.2017 10:33
    Zauważ po pierwsze ze dla wielu głos biskupa jest mniej ważny niż głos jakiegoś zwolennika aborcji. Co ciekawe nawet jednoznaczny głos św. Jana Pawła II przegrywa w zetknięciu z głosami aborterów.

    Szkoda też, ze jak masz wątpliwości to nie porozmawiasz z ludźmi zajmującymi się ochroną życia - oni wyjaśnią dlaczego .ochrona każdego życia bez wyjątku jest ważna.

    I na koniec - życie mnie już nauczyło, ze diagnoza lekarska nie jest ostatecznym wyrokiem, a lekarz nie jest bogiem. Prawny zakaz aborcji eugenicznej spowoduje tutaj zamknięcie tej ostatecznej i nieodwracalnej drogi na skróty.
   • MBTM
    31.12.2017 15:41
    Tomaszu, mnie przekonywać do słuchania głosu biskupów czy Ojca Świętego nie musisz. To że mam wątpliwości, nie oznacza że przyjmuję jakąkolwiek formę aborcji. Jestem gorącym zwolennikiem walki o prawo do życia. Nie chwaląc się działam na rzecz Fundacji Małych Stópek. Polecam swoją drogą stronę dlazycia.info. I zgadzam się z tobą że tylko Bóg jest Panem życia i śmierci, bo to wprost wynika z Pisma Świętego.
 • (wujek) Olek
  31.12.2017 11:35
  Kościół Katolicki jest w tym jak Judaizm, gdzie ratowanie życia stoi na pierwszym miejscu i lamie wszystkie inne za- i przykazy. Oto jeden z wielkich kamieni milowych postępu cywilizacyjnego.
 • TomaszL
  31.12.2017 12:08
  Polecam lekturę:
  http://episkopat.pl/prezydium-episkopatu-nie-moze-byc-miejsca-na-zabijanie-niepelnosprawnych-i-chorych-dzieci/

  Warto przeczytać, szczególnie gdy w jakimś kościele dziś nie zostanie odczytany.
  • (wujek) Olek
   31.12.2017 12:41
   Warto też przypomnieć sobie, dlaczego musimy sie tym dzisiaj w ogóle zajmować: Już Judaizm widzi życie "od poczęcia". W anglosaskiej tradycji "prawa" ma jednak tylko już narodzona osoba, przedtem rządną osoba nie jest. (Nied-)oświecenie widzi człowieka jako mechanizm, który ma funkcjonować i wymaga od osoby wydajności i doskonałości. Uogólnienie obserwacji Darwina "O powstawaniu gatunków" i szczególnie eugenika, pseudo-nauka jego kuzyna Galtona razem z anglosaską (przedchrześcijańską) tradycją prawną doprowadziły, począwszy w nieprzypadkowo krajach protestanckich, do opuszczenia drogi postępu cywilizacyjnego w zamian za absolutyzm drogi postępu technicznego, gdzie krzesło elektryczne, komory gazowe czy bron ABC, ale i aborcja i eutanazja są emanacją tego rodzaju "postępu". Jak najbardziej niechrześcijańskie podejście. I oczywiście żaden postęp cywilizacyjny.
 • znowu list
  31.12.2017 12:43
  Czytali list w kościele zamiast kazania. Okres świąteczny, wiele osób okazjonalnie pojawia się w kościele i słyszy drętwe listy, bo to już drugi w ciągu tygodnia. W ten sposób nie przyciągnie się ludzi do kościoła.
 • robak
  31.12.2017 16:26
  obowiązkiem kościoła jest głoszenie ewangelii i żywego Jezusa Chrystusa , bo o tym kościoł zapomina .dobrze że chroni życie nienarodzonych aleć tych nienarodzonych byłoby mniej gdyby zamiast bronić tegoż życia głosić jak wspaniałe jest Królestwo Boga - Ja jestem drogą prawdą iżyciem . pozdrawiam
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Archiwum informacji

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  1 2 3 4 5 6 7
  8 9 10 11 12 13 14
  15 16 17 18 19 20 21
  22 23 24 25 26 27 28
  29 30 31 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11