Komentarze 16
 • paulus
  14.11.2017 18:58
  ...nie bedziesz mial bogow cudzych przedeMNA.....Szczesc Boze
 • STARKA
  14.11.2017 19:28
  Piękna, jednoznaczna postawa biskupa : "tak-tak ,,nie-nie ". A tytuł owego zaproszenia i tego felietonu niewłaściwy :, bo nie chodziło masonom o pojednanie a o skłócenie i spenetrowanie Kościoła.
 • pcc
  14.11.2017 20:13
  Lepiej, by tam w ogóle do nich nie chodził niż poszedł i obraził. Wielu masonów, zwłaszcza we Francji nie może być ekskomunikowanych, bo nie byli nigdy w Kościele, nawet nie przyjęli chrztu świętego. Należąc do masonerii nie sprzeniewierzyli się stanowisku Kościoła. Jak można do nich zwracać się takim językiem? Z pewnością wątpiących masonów w ten sposób nie pozyskał.
 • KJ
  14.11.2017 21:03
  Szok! Włoski biskup, a katolik! I mówi, jak jest :)
 • Maksymilian
  14.11.2017 21:47
  Trzeba przypomnieć św. o. Maksymiliana, który założył rycerstwo Niepokalanej po tym, jak widział na ulicach Rzymu demonstrację masonów, którzy na transparentach wprost deklarowali, że miejsce papieża na Watykanie zastąpią szatanem. Masoneria propaguje satanizm, i dlatego nie ma złudzeń że teraz chcą przez kłamstwo uśpić czujność ludzi. Inny święty, bp Pelczar napisał książkę o masonerii i nie zostawił złudzeń o co im chodzi. Teraz masoneria francuska opluwa Polskę, bo im nie w smak, że katolicyzm nie da sobie narzucić ich kłamstwa.
 • JJ
  15.11.2017 05:16
  Z islamskimi wyznawcami poganskiego bozka Allaha i z heretyckimi protestantami jest dialog ekumeniczny, a z Masonami nie. Jakis powod takiej decyzji by sie przydal, tym bardziej, ze Masonom blizej do Chrzescijanstwa, niz Muzulmanom, czy Protestantom.
  • thebodzio
   15.11.2017 14:21
   Przepraszam, ale w tej wypowiedzi są błędy rzeczowe, których nie można pozostawić bez sprostowania.

   Dialog ekumeniczny obejmuje sobą kościoły i wspólnoty Chrześcijańskie i ma na celu pracę nad pojednaniem i zjednoczeniem Chrześcijan w jednym Kościele. W przypadku religii niechrześcijańskich ma miejsce tzw. dialog międzyreligijny. Nie można mieszać ze sobą tych pojęć.

   Masonom bliżej do Chrześcijaństwa niż Muzułmanom i Protestantom? A według jakiejż to metryki? Od kiedy to bliższy Chrześcijaństwa jest pogląd, że istnieje i działa we wszechświecie jakaś bliżej nieokreślona „siła sprawcza” (Architekt) niż wyznawana przez większość Protestantów wiara w śmierć i zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa?
   • JJ
    16.11.2017 03:40
    Wolnomularstwo nie ma nic wspolnego z religia - polecam lekture encyklopedii na ten temat:
    pl.wikipedia.org/wiki/Wolnomularstwo#Wolnomularstwo_a_religia
    A do tego sprytnie pominales temat Islamu. Moze jakis komentarz w sprawie calowania Koranu przez papieza, pozwalanie na islamskie modly w kosciolach katolickich, etc. Jezeli protestantyzm nie jest herezja, to proponuje dialog w kwestii akceptacji (w KK) homoseksualizmu, aborcji, a takze Herezji "kasperianska" (papiez Franciszek juz wyszedl z inicjatywa w tej sprawie), rozwodow, kaplanstwa kobiet, etc.
    Tak wiec podtrzymuje to co napisalem - blizej Masonom do Chrzescijanstwa, niz Islamowi, czy protestantyzmowi, z ktorymi tak chetnie brataja sie papieze i KK w "duchu ekumenizmu". I widac tutaj ogromna niespojnosc w podejsciu KK do ogolnie pojetego dialogu.
  • Chrześcijanin
   15.11.2017 21:32
   Proszę uzasadnić, że protestanci to nie chrześcijanie
 • hjtghtgh
  15.11.2017 10:22
  Bez względu czy w to wierzycie czy nie masoni czczą szatana dlatego są z miejsca ekskomunikowani i są poza kościołem... nie piszcie takich rzeczy że to są tylko ludzie co poszukują prawdy... bo w ten sposób ludzi w błąd wprowadzacie... trzeba jasno powiedzieć że masoni to wyznawcy szatana...
  • JJ
   17.11.2017 02:18
   Mylisz sie. Wspolczesne wolnomularstwo nie ma nic wspolnego z religia - polecam lekture encyklopedii na ten temat:
   pl.wikipedia.org/wiki/Wolnomularstwo#Wolnomularstwo_a_religia
 • Maciej
  15.11.2017 10:33
  Szanowna redakcjo!
  Co to za tytuł artykułu? Biskup mówi jak jest, a nie odrzuca "gest pojednania", czy cokolwiek innego. Masoneria chce zniszczyć Kościół, a świat zmienić, by zupełnie nie przypominał on tego z Bożego Zamysłu.
 • S
  15.11.2017 11:15
  Polecam przeczytać tzw. "Przymierze nowoczesnej teologii z filozofią ku obaleniu Religii Chrystusowej", o którym można przeczytać w "Przeglądzie Katolickim" z XIX wieku (rocznik XI, nr 52 z dnia 25 grudnia 1873 roku).
 • mała
  17.11.2017 13:23
  wolnomularstwo a masoni to w tej sytuacji dwie inne rzeczy
 • wołający na puszczy
  17.11.2017 13:59
  Tych, którzy mają wątpliwości co do proweniencji masonerii i skutkowaniem przynależności do niej jako aut z przynależności do społeczności wiernych (wiernych kościołowi i Bogu ! ), radzę się wnikliwie zapoznać z moim wpisem . Będzie to tylko dotknięcie istoty rzeczy. Na początek wskazówka , gdzie leży w przykazaniach Bożych zakaz przynależności do takich organizacji, skoro ma on skutkować ekskomuniką automatyczną . Tutaj rozwikłam człony tego fragmentu dodając uwagi w nawiasach : " Nie będziesz miał cudzych bogów obok Mnie! -(Nie będziesz dwom panom służył" Bogu i mamonie" , bo takie wyznawanie wiary jest nierządem wobec Boga.Nierząd , to sprzeniewierzenie , w tym wypadku miłości , tej " z całego serca swego,
  z całej duszy swojej, z całej myśli swojej, ze wszystkich sił swoich") .Nie będziesz czynił żadnej rzeźby ani żadnego obrazu tego-( Odnoszono to do rzeźb i malowideł , a jest tutaj ukryta metafora ,oznaczająca odzwierciedlenie na ziemi postaci i obrazu zwierzchności i panowania (tzw. lwy)sprzeciwiające się Bogu , o czym wspomina św. Paweł . To realne pierwiastki duchowe wrogie kościołowi i Bogu , a mające władzę na ludzkimi myślami i wyborami oraz budujące na ziemi królestwa doczesne - jeden z obywateli tego świata z przyp. o synu marnotrawnym), co jest na niebie wysoko- (" zło na wyżynach niebieskich " , o którym napomknął św. Paweł - jest to bardzo rozległy temat ,czego tutaj nie rozwinę, bo nie zdołam w takim formacie tekstu ), ani tego, co jest na ziemi nisko-( to dotyczy szczególnie tego co w ludzkich oczach złe i podłe ), ani tego, co jest w wodach pod ziemią!-( Ziemią jest ludzkość , a wody pod nią , to wszelaki duch nad którym ma człowiek panować a nie ulegać pokusie od niego ! ) .Nie będziesz oddawał im pokłonu( nie będziesz się przed nimi uniżał ! )i nie będziesz im służył- ( nie będziesz wykonywał ich natchnień i poleceń ), ponieważ Ja Pan, twój Bóg, jestem Bogiem zazdrosnym- ( o to co należy się tylko Bogu: miłość największa , najdoskonalsza sztuka i piękno sprowadzane za pomocą talentów od Niego oraz cześć i uwielbienie ) , który karze występek ojców na synach do trzeciego i czwartego pokolenia względem tych, którzy Mnie nienawidzą- (tutaj jest zawarty grzech przeciw Duchowi Świętemu ). Okazuję zaś łaskę aż do tysiącznego pokolenia tym, którzy Mnie miłują i przestrzegają moich przykazań."- ( Tutaj natomiast błogosławieństwo według tych słów;" Stół dla mnie zastawiasz
  wobec mych przeciwników;
  namaszczasz mi głowę olejkiem;
  mój kielich jest przeobfity4.
  6 Tak, dobroć i łaska pójdą w ślad za mną
  przez wszystkie dni mego życia
  i zamieszkam w domu Pańskim
  po najdłuższe czasy. " .). O. M.M. Kolbe ułożył modlitwę ,którą pamiętam ,że modliła się moją babcia i rodzice
  ,ale potem marszruta " poprawności politycznej " w kościele nakazała rozmydlić jej wymowę. Oto ona: " „O Maryjo, bez zmazy pierworodnej poczęta-(zmaza pierworodna to przerwanie pasma żywota pierwszych rodziców- Maryja była od tego zachowana ) , módl się za nami, którzy się do Ciebie uciekamy i za wszystkimi, którzy się do Ciebie nie uciekają , a zwłaszcza za masonami i poleconymi Tobie”. Taka modlitwa przynosi nieraz skutek , czego świadectwo dał nasz wieszcz narodowy A. Mickiewicz ,a wy te słowa wypowiadacie nie rozumiejąc ich ." Panno Święta, co jasnej bronisz Częstochowy

  I w Ostrej świecisz Bramie! Ty, co gród zamkowy

  Nowogródzki ochraniasz z jego wiernym ludem!

  Jak mnie dziecko(dziecko Maryi) do zdrowia powróciłaś cudem

  (Gdy od płaczącej matki (ziemska matka prosząca Boga o nawrócenie syna po tym jak przystąpił do wolnomularstwa we Francji) pod Twoją opiekę

  Ofiarowany(matka Mickiewicza powierzyła nawrócenie jej syna Pani Jasnogórskiej), martwą podniosłem powiekę(odzyskał wzrok i życie w Bogu)

  I zaraz mogłem pieszo do Twych świątyń progu

  Iść za wrócone życie(wyrwanie z paszczy lwa) podziękować Bogu),

  Tak nas powrócisz cudem na Ojczyzny łono...-(łonem ojczyzny , które rodzi jej synów jest patriotyzm ,a nie służba światowym mocarstwom , tym widzialnym i niewidzialnym).
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Archiwum informacji

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  1 2 3 4 5 6 7
  8 9 10 11 12 13 14
  15 16 17 18 19 20 21
  22 23 24 25 26 27 28
  29 30 31 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11