Komentarze 10
 • KRM
  22.05.2020 12:41
  Czyli jednak monarchia?
  To wcale nie musi być sen wariata. Przypomnijmy tylko, że tak naprawdę demokracja rozpanoszyła się w Europie dopiero po I wojnie światowej czyli ledwie 100 lat temu.
  Niech żyje król!
  Vivat rex!
 • Hammurabi
  22.05.2020 13:09
  A KTO finansuje WHO ? niech mi Pan sponsora a ja pokażę pracę jaką ten ktoś sponsorowany wykonuje , ok ?
 • fgsaj
  22.05.2020 14:31
  Świat wokół nas jest piękny, i aby nie zwariować spróbujmy żyć Ewangelią patrzeć przez okno na spokojną soczystą zieleń drzew i krzewów i kolorowy kobierzec kwiatów. Fuszera spotkasz na każdym rogu, nie za każdą witryną rzemieślnik się chowa,wśród poetów też zdarza się nagnita głowa wbrew pozorom nasz Zbawiciel mówi przyszłość Twoja jest różowa.
 • Katolik k
  22.05.2020 16:02
  jesli poprzednikow nazywalo sie zlodziejami to trudno aby teraz oni nie pytali obecnych skad maja i czemu przepisuja majatki na zony tuz przed objeciem stanowiska.Po co? Czy dlatego,ze jeszcze niedawno sami twierdzili,ze pierwszy milion trzeba ukrasc?A majatek narodowy ukradli ubecy?Beben przeszedl w drugie rece i to samo bebni.A lud zazdrosci i sympatie polityczne zmienia.Idzie nowe.Albo stare nowe.
 • robak
  22.05.2020 17:38
  a ja tak od niechcenia - tam gdzie pracowałem ( na zachodzie ) - ilość osób w kościele - otóż minimalna odległość między ludżmi to 1 metr w każdą srtronę . i to jest juz w miarę dobrze ponieważ i tka nie będzie wiecej ludzi .dlatego polecam episkopatowi polskiemu - należy dalej dudnić o obecności w kosciele - wszystko pootwierane3 w konukiacji publicznej mnogo ludzi a wkościele ograniczenia . cos jest nie tak . w kraju katolickim ( jak by nie bylo ) takie ograniczenia to pewnikiem nic wspolnego z zasadami bezpieczeństwa . nie szukam jakichś ukrytych rzeczy ale normalne to nie jest .natomiast wiem jedno ob3cna władza jest jaka jest - ale wszelkie srodowiska jednopłciowe jakąś tamę mają - w przypadku inne opcji politycznej byłoby w polscem pozamiatane . pozdrawiam
 • widz z wdzydz
  22.05.2020 18:37
  I pomyśleć że na skraj paranoi nas wpędza, życie zatruwa i obrzydza, smrody nie do wytrzymania na cały kraj i pół Europy rozsiewa, tak naprawdę garstka ludzi. W dodatku wyselekcjonowana i to raczej negatywnie. Od dawna wiadomo, że najmocniej "na afisz" pchają się aktorzy na tyle marni, że nie zdają sobie sprawy ze swojej miernoty. Talentami ani umiejętnościami zbyt hojnie nie obdarowani, są za to dobrzy w wykańczaniu i zaszczuwaniu innych, w których widzą konkurencję. Nie, nie przyznają się przed samymi sobą do tak niskich uczuć, rozumują całkiem prosto, i tak jak potrafią - miernoty to inni, my - perły wciąż nie docenione przez wi..downię. A z krytykami to musiał się jedna z drugim przespać, no bo jak inaczej ta..ki owaka pół zdania pozytywnej recenzji mogłoby toto sobie załatwić (miks rodzajów zamierzony, genderowy). Nie, to nie my zwariowaliśmy, to bezkrytyczna mania wielkości i samozachwytu opanowała komediantów i pajacy którym udało się siłą łokci dopchać na scenę. Naszym nieszczęściem jest, że musimy to żenujące widowisko oglądać, choćbyśmy nie chcieli jest transmitowane na cały świat wszystkimi lufcikami, choćbyśmy bardzo nie chcieli, te obrazy i dźwięki zewsząd nas atakują. Mało tego, to ci nawiedzeni "artyści" mają możliwość urządzać nam nasze życie po swojemu. Co jakiś czas oczekuje się od nas byśmy w sprawie obsady nieszczęsnego przedstawienia się wypowiedzieli, moglibyśmy wysłać oszołomione miernoty na zieloną trawkę, gdybyśmy się na sztuce lepiej znali i zechcieli nad tym poważnie pomyśleć. Jedno i drugie nie koniecznie ma u nas miejsce, więc wyniki bywają przypadkowe, jednak pula z której wybieramy sama się już wcześniej negatywnie wyselekcjonowała. Zdecydowanie lepsze efekty dałby wybór też czysto przypadkowy i losowy, tyle że spośród wszystkich, no, powiedzmy umiejących czytać i pisać, Obywateli. Mielibyśmy na scenie zespół zdecydowanie zdolniejszy i bardziej normalny, niż zgraja ocierających się o dom wariatów narcyzów, pyszałków, ważniaków, albo i jaskiniowców, co wdzierają się tam z dzikim wrzaskiem, rozpychając się łokciami, podstawiając nogi, tłukąc pięściami i okładając maczugami.
 • bob
  22.05.2020 23:22
  Szanowny panie redaktorze! Nauczyli pana, że świat jest rozumnie poukładany i że podstawą relacji powinien być rozum? I pan w to wierzy? Na oko młodszy pan ode mnie, więc dziwię się takiemu podejściu. Proszę zwrócić uwagę, że nie bez przyczyn w siedmiu darach Ducha Św. mamy dar rozumu i dar mądrości. To nie to samo. I Jezus też nie bez przyczyny się do rozumu nie odwoływał, bo to zwodnicza droga. Dzisiejszy świat ma całkiem sporo rozumu i dzięki niemu mamy postęp technologiczny. Brakuje mądrości, co z tym postępem zrobić i co z niego wynika.
  Jako lekarstwo dla pana proponuję Księgę Koheleta.
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

  Archiwum informacji

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  26 27 28 29 30 1 2
  3 4 5 6 7 8 9
  10 11 12 13 14 15 16
  17 18 19 20 21 22 23
  24 25 26 27 28 29 30
  31 1 2 3 4 5 6