Komentarze 37
 • BabaJaga1
  26.02.2020 14:34
  Przeciez ksieza robia tylko to co im biskupi kaza a wiec jesli nie ma uchodzcow na parafiach tzn tylko tyle,ze biskupi sobie ich nie zycza.Narodu nie potrzeba ewangelizowac.Ewangelizowac nalezy polskich biskupow.
 • fgsaj
  26.02.2020 15:30
  Będę rozliczony z każdego czynu który mogłem zrobić, ale o uchodźcach to nie ja decyduje mimo że kawałkiem ziemi dysponuje. Budźmy sumienia naszych hierarchów a potem polityków a na końcu wiernych.
 • zapytanie
  26.02.2020 16:16
  Znowu "uchodźcy" ?
 • skierka
  26.02.2020 17:39
  Uchodźców ? zawsze można przyjąć ale tych co chcą NARZUCIĆ NAM SWOJĄ RELIGIĘ I STYL ZYCIA … niekoniecznie . Nie wiem czy Pani pamięta ten fragment z Biblii , słowo "schibolett " ja bym każdemu kto przekracza granice nakazywał deklarację SZACUNKU DO KULTURY P, BYCZAJÓ I PRAWA narodu tutaj osiadłego i powstrzymanie się od islamizacji pod karą więzienia … zobaczy Pni ile osób podpisze ... "schobolett' tylko dzisiaj , Biblia jest zawsze aktualna .

  A ja mieszkałem przez ulicę, po sąsiedzku z Grekami ,tez uchodźcy , nie pamiętam żadnej awantury z powodu ich odmienności i kultury . Może nie jest z nami tak źle .

  Czy Pan tego chce czy nie "miesza się Pani do polityki " [ nie wiem co w tym zdrożnego ]


  Ksenofobia [ gr.] , strach przed obcymi , a skąd się to wzięło i tego już żaden publikator poprawny politycznie nie napisze , czego ? czy jest to strach UZASADNIONY , jak ktoś ma wątpliwości to niech pojedzie na Zachód Europy I CO ? UZASADNIONY CZY NIE ? no...my chrześcijanie nie powinniśmy uciekać przed prawdą , a wie ani u nas ten komunistyczny stan wojenny z opancerzonymi wozami wojskowymi na ulicach i patrolami armii trwał ...bo ja wiem … rok, były zamieszki ale patroli wojskowych z " giwerami" nie było , więc jeszcze raz ten strach jest uzasadniony psychicznie czy nie …a skoro o Biblii , a prorok Amos ganił lekkomyślnych , może nie jest z nami tak źle .

  A słyszałem ,że przyjęcie jednego uchodźcy to nie jest przyjęcie tylko uchodźcy w czasem jego rodziny , krewnych i "reakcja łańcuchowa " gotowa prawda to czy fałsz ?

  A niektórzy przywódcy muzułmańscy całkiem serio mówią o zawieszeniu sztandaru proroka w Rzymie , prawda to czy fałsz ? nie zależy nam na obronie wiary ?ho, ho co za kościół ?

  nie należy walczyć z naturą , strach to DANY PZEZ STWÓRCĘ element instynktu zachowawczego my tutaj z racji położenia i historii instynkt samozachowawczy mamy szczególnie wyostrzony … taka była nasz historia , ze Stwórca i Jego dziełami nie należy walczyć .

  Może jednak nie jest prawdą to ,ze mądry Polak po szkodzie . Bo do osiedlenia w Europie jest chętnych +- 500 600 mln. ludzi to by wypadało licząc cała populację Europy ….no może mieć Panna utrzymaniu 1,5 -2 osoby , stać Panią ? mnie nie …

  A gdyby nawet i to się stało to "bomba demograficzna " Afryki i Azji może spowodować ,ze będzie tych chętnych gdzieś trzy razy więcej i to jeszcze w tym stuleciu .

  Mądrość ewangeliczna [ panny roztropne ] zawiera się w pytaniu : i co będzie dalej ? wie Pani to jest jak z długami zadłużyć się łatwo ale spłacić długi to zupełnie inne zagadnienie . A swoja drogą ja grzesznik , jak się przyglądam filmikom np. z Francji to nie mogę oprzeć się uczuciu niejakiej satysfakcji . W końcu maja to czego chcieli ,może więc kawały o głupich Polakach stracą sens na rzecz innych narodowości .

  A wielu krajach muzułmańskich za już samo posiadanie Biblii płaci się prześladowaniami , a za przyjęcie chrześcijaństwa karze śmiercią , coś mi się nie wydaje aby ci chcą przybyć do Europy byli temu przeciwni … bo wtedy prześladowań by nie było , czyż nie ?

  A teraz o uczuciach ,mam wrażenie ,ze niektórzy biskupi są jakby pacynkami niektórych kół ideologicznych , nawet gdyby to nie było prawdą to a Piśmie jest wyraźnie napisane ,ze chrześcijanin powinien się wystrzegać choćby i pozoru zła , chyba tak było napisane , prawda ?
  • BabaJaga1
   27.02.2020 05:51
   Dlaczego wic nieprzyjeto chrzescjan?Ogromna wiekszosc uchodzcow to wlasnie przesladowani chrzescjanie
   • skierka
    27.02.2020 15:43
    Jeśli to chrześcijanie ...to temat poza dyskusją , nasza wina , to nasi bracia … i basta .No... ale poza tym … przyjąć kogo ? JAK SKLASYFIKOWAĆ I TUTAJ WYCHODZI NA JAW WIELKA NIEZBORNOŚĆ ORGANIZACYJNA KOŚCIOŁA, wziąć i "przepytać " kim są i w co wierzą sprawa załatwiona ? częściowo tak .Ci co Biblii nie znają po prostu obleją "egzamin " choćby z najprostszych zagadnień , obcych dla muzułmanów .To oczywiście tylko jeden mały człon METODY postępowania .

    Ale ja nie tym , instynkt jest , no bywa , niezgorszym doradcą[ Bergson ] , ja mam doświadczenia … z przed drzwi mojej parafii , oto siedziało tam wielu śniadoskórych [ kobiety ] przybyszy z ręką wyciągniętą o wsparcie , no tak … ale raz dany datek wcale nie powodował ich ubytku wręcz przeciwnie … ich przebywało , podobny mechanizm może występować w skali makro , jaki błąd popełniono ? ano .. .pisałem o "egzaminowaniu "przybyszy ale my sami ...eh ! okazuje się z pismem św. … "na bakier "

    tutaj złamano PODSTAWOWĄ ZASADĘ CHRZECIJAŃSTWA - KTO NIE PRACUJE TEN NIE JE [św. Paweł ] jeden wers tutaj niewiele zmieni ale razem , zaczynają się problemy bo jesteśmy chrześcijanami "wybiorczego słowa Bożego " ale to już inny temat , piszę i tym bo stoją mi przed oczami dwie młode Hinduski zatrudniane przy ciężkiej i monotonnej pracy , czego nam brak ?

    ano PRAKTYCZNEGO ZASTOSOANIA BIBLII , no tak ale kto tego uczy ? księża nie …
    Niemieckie przysłowie - jeszcze sto tys. profesorów i nasza ojczyzna [ Heimat] zginie czy tylko ojczyzna , kościół chyba też … morze teorii i rozważań zero praktyki .I oto w sprawie tak fundamentalnej jak obrona naszych braci w wierze wszystko uzależniamy od państwa … jesteśmy jego niewolnikami ?sami niczego nie potrafimy ? ale to inny temat . A muzułmanie potrafią … mają większy iloraz inteligencji ?
   • robak
    27.02.2020 18:52
    cyt(Ogromna wiekszosc uchodzcow to wlasnie przesladowani chrzescjanie) - nie ogromna większość to muzułmanie .pozdrawiam
   • BabaJaga1
    28.02.2020 07:03
    robak ponad 70% uchodzcow to chrzescjanie.Zreszta nie ma to juz znaczenia bo niechciales wcale uchodzcow a niedlugo bedziesz mial ich wielu.Rozpetana przez amerykanow i Rosjan wojna zmusilo Ildib aby ruszylo w swiat a Turcja dluzej sama z uchodzcami nie zamierza sie borykac i otwiera im granice do Europy.
   • robak
    28.02.2020 17:55
    wiekszosc jak pisałem to muzułmanie , dalej turcja nigdy nie zrezygnuje z migrantów bo dosraje kupe kasy 9 jaki jest ruch tych samych ludzi w te i zpowrotem tego nikt nie wie bo nie prowadzono żadnych zapisów . prawdopodobniue za tego samego człowieka pobierano kilka razy kase. ( ade turcja i włochy ) pozdrawiam
   • BabaJaga1
    28.02.2020 22:06
    2,9 miliona chrzescjan i 1,4 muzulamanow przyjely Wlochy.Trudno powiedziec ile jest w Niemczech jednak wiadomo,ze muzulmanie w Niemczech przechoda na chrzescjanstwo
 • teofanes
  26.02.2020 19:37
  W dwóch ostatnich latach pojawiła się w Polsce potężna fala ludzi, którym wydano pozwolenia na pobyt (w tym z indii, Syrii, Bangladeszu, Maroka). Przy czym najwięcej wydano pozwoleń na pobyt w Polsce (póśród wszystkich krajów UE). Ktoś, kto nawołuje do przyjmowania imigrantów nie wie, na jakim świecie żyje.
  • BabaJaga1
   26.02.2020 20:31
   Ale nie przyjeto uchodzcow.A jesli przyjelo sie tak wielu imigrantow tzn,ze mozliwosci a nawet potrzeby przyjmowania uchodzow sa.Jest tylko niezrozumialy upor przeciwko Ewangeli
   • teofanes
    26.02.2020 21:16
    Gdzie jest w Ewangelii napisane, że mamy żyć w chmurach i nie liczyć się z rzeczywistością? Każdemu imigrantowi trzeba zapewnić mieszkanie, raczej zasiłek niż pracę (przynajmniej na początku), zatroszczyć się o ich potrzeby religijne (w obecnym Kościele już nikogo się nie zachęca do przyjęcia chrześcijaństwa - tu akurat Ewangelia jest be, już nie wolno iść na cały świat i nauczać, bo to prozelityzm). Za chwilę zażyczą sobie, by przy każdej parafii katolicy wybudowali im meczet, albo swój kościół oddali na meczet. Języka naszego i naszej kultury też nie będą się chętnie uczyć, bo to dla nich coś obcego (imigrant może być ksenofobem). Oczywiście, katolicy mieliby to wszystko finansować... Itd. itp.
  • BabaJaga1
   27.02.2020 09:06
   Po co gdybac i usprawiedliwiac cos co jest nie do usprawiedliwienia?Napisz wprost,ze w Polsce nie przyjmuje sie uchodzcow bo to rzadzacym i biskupom niewygodne.Z Ewangelii usunie sie wszystko a pozostawi tylko to co napisales.W zamian 3 podskoki,jeden obrot,pajacyk, 2 przysiady 3 uklony i godzina na mszy z obowiazkowa skladka powyzej np. 10 zl. i dwie godziny Radia Maryja dziennie.I bedziesz zbawiony.
 • teofanes
  26.02.2020 21:17
  @ BabaJaga1 Gdzie jest w Ewangelii napisane, że mamy żyć w chmurach i nie liczyć się z rzeczywistością? Każdemu imigrantowi trzeba zapewnić mieszkanie, raczej zasiłek niż pracę (przynajmniej na początku), zatroszczyć się o ich potrzeby religijne (w obecnym Kościele już nikogo się nie zachęca do przyjęcia chrześcijaństwa - tu akurat Ewangelia jest be, już nie wolno iść na cały świat i nauczać, bo to prozelityzm). Za chwilę zażyczą sobie, by przy każdej parafii katolicy wybudowali im meczet, albo swój kościół oddali na meczet. Języka naszego i naszej kultury też nie będą się chętnie uczyć, bo to dla nich coś obcego (imigrant może być ksenofobem). Oczywiście, katolicy mieliby to wszystko finansować... Itd. itp.
  • BabaJaga1
   26.02.2020 21:32
   Niemcy i Francja doplacaja do Polski.Kraje laickie a jednak ulitowaly sie nad nieszczesciem i przyjely ich miliony.Wlosi przyjmuja ciagle.Grecja podobnie.Wszystkie kraje Europejskie przyjmuja nawet Wegry i Watykan.Polska jest jedynym,ktory zadeklarowal i tego sie trzyma,ze zadnego uchodzcy nie wpusci.Nawet rannych i chorych rowniez przesladowanych chrzescjan proszacych o schronienie.O kulturze to moze nie pisz bo wstyd w kontekscie uchodzcow.
   • zapytanie
    26.02.2020 21:51
    Babo-Jago, ilu "uchodźców" masz na utrzymaniu?
   • BabaJaga1
    27.02.2020 09:32
    Zapytaj Merkel albo Costy bo im place podatki,ktore i dla ciebie ida.W Polsce tez ale w tym wypadku dla uchodzcow to "0".Wszyscy inni cos dostaja.Ty tez.
   • robak
    27.02.2020 19:20
    cyt(Zapytaj Merkel albo Costy bo im place podatki,ktore i dla ciebie ida) - no to zadzwoń do merkel i poskarz się na niemców . a od polaków ci wara . pozdrawiam
   • zapytanie
    27.02.2020 21:16
    Na mnie idą podatki? Od kiedy?
   • BabaJaga1
    28.02.2020 07:07
    rzad swoich pieniedzy nie ma.Wymusza wiec na mnie moje wiec moje jako danine
   • zapytanie
    28.02.2020 16:09
    Wymusza twoje? I masz pokwitowanie na co?
   • robak
    28.02.2020 19:54
    cyt(Dane KE potwierdzają dobrze znany fakt, że to Niemcy są największym płatnikiem do unijnej kasy. W 2020 r. ich składka narodowa ma wynieść 26,5 mld euro, a w 2027 r. (m.in. ze względu na inflację) ma wzrosnąć do 34,98 mld euro. W przypadku Polski będzie to odpowiednio 4,5 mld euro oraz 6,18 mld euro.

    Bardzo wysokie różnice w liczbach bezwzględnych praktycznie znikają, gdy spojrzy się na składki jako na procent dochodu narodowego brutto. Wówczas średnia dla Niemiec na lata 2021-2027 ma wynieść 0,88 proc. DNB, a dla Polski 0,97 DNB.)- to te słynne niemiec płaci najwięcej do unii a teraz kmto najwięcej zyskuje cyt (Szacunki dotyczące Niemiec pokazują, że ten kraj ma zyskiwać średnio rocznie 208 miliardów euro na funkcjonowaniu jednolitego rynku, co odpowiada 5,22 proc. DNB. Państwa z jeszcze bardziej otwartymi gospodarkami, mocno nastawione na eksport, takie jak np. Holandia, zyskują relatywnie więcej (9,46 proc. DNB, czyli 84 mld euro). W przypadku Polski zyski z funkcjonowania jednolitego rynku są szacowane na 43,83 mld euro rocznie, co odpowiada 7,1 proc. DNB.) - gwoli wyjaśnienia cyt ( Do podobnego poziomu ma spaść też udział w wydatkach na politykę spójności. W jej przypadku, choć środki są kierowane do konkretnych państw na konkretne projekty, takie jak drogi, szpitale czy oczyszczalnie ścieków, to za ich realizację odpowiadają (a zatem osiągają zyski) firmy z wielu różnych krajów.

    "Niemieckie firmy wygrały wiele przetargów na realizowanie projektów finansowanych ze środków polityki spójności w Polsce" - powiedział dziennikarzom w Brukseli szef dyrekcji generalnej KE ds. budżetu Gert-Jan Koopman.) - przypomina to owe słynne mowy o pkb gdy rozpoczęto w polsce budowę stadionów i innej jfrastruktury - a budowę owyc h rzeczy prowadziły w większosci firmy niemieckie sprowadzając nawet konstrukcje stalowe ( mimo iż wpolsce mieliśmy takowe . ) polska dostaje ksę a zarabiają niemcy . ot taki paradoks . cyt ("W sumie w latach 2021-2027 Niemcy mają otrzymać ok. 15,7 mld euro z unijnej puli funduszy spójnościowych. Prawie jedną trzecią tej sumy stanowić będzie rekompensata za pomoc dla uchodźców" – czytamy.pozdrawiam-
 • robak
  27.02.2020 19:16
  droga autorka szafowanie tekstami z ewangelii jest teraz bardzo modne - szkoda tylko że wybiórczo . może by tak przytoczyć coś ws stylu - ani pijacy ani meżczyzna wspołżyjący z mężczyzną ani itd ... nie wejdą do Królestwa . albo np . kto przyjmie chrzest i uwierzy ten będzie zbawiony itd.... - cyt (Papieski jałmużnik, wraz z drugim z sygnatariuszy listu kard. Hollerichem (przyjął u siebie dwie rodziny z Syrii), był kilkakrotnie na greckiej wyspie Lesbos i na własne oczy widział dramatyczne warunki w jakich przychodzi tam żyć uchodźcom) - moje retoryczne pytanie brzmi gdzie ów jałmużnik przyjąl te rodziny i co to za rodziny . kto bedzie łożył na utrzymanie tych rodzin . jeżeli jałmużnik zakasa rękawy i zacznie sam zarabiać na utrzymanie tych rodzin to spoko a jeżeli na utrzymanie bierze z kasy kościelnej to nie jest spoko . wychodzi na to że gesty przyjmowania rodzin to wspaniałe gesty - ja zrobie wszystko tylko dajcie mi ludzi .cyt (Czy naprawdę nie stać na nas to, by każda polska diecezja przyjęła choć jedną rodzinę uchodźców z Lesbos…) a stać nas ? ktoś tu pisał co to znaczy przyjmowanie i co się z tym wiąże - chyba że tak jak niemcy ogrodzimy teren wysokim drutem i upchamy tam iluś migrantów .cyt (Powiedział też znamienne słowa, które mogą stać się papierkiem lakmusowym naszego chrześcijaństwa:) owym papierkiem lakmusowym jest życie każdego chrzescijanina codziennie a nie od akcji do akcji .jest jeszczde jedna sprawa jeżeli papież czy jałmużnikczy iny jakiś bohater beżdzie przyjmował jakieś rodziny to niech nie zapomina że wszystko jest materialnego to nic innego jak darowizny lub inne składki wnoszone przez świeckich - .z innej beczki ilu ukraińców obecnie przebywa w polsce / ilu z nich pracuje w polsce tu mieszka i tu zyje ? dlatego nie pisz autorka tekstów i nie uderzaj się w cudze piersi .pozdrawiam
 • Bezimienny
  27.02.2020 22:44
  Bezimienny
  O, i katolik K zamienił nam się w Babę Jagę...

  Ad Robak... Dobrze że pani Zajączkowska pisze takie rzeczy. Chodzi o przyjęcie mocno ograniczonej liczny ludzi, którzy od lat siedzą w obozie. A Ukraińcy co migranci zarobkowi, raczej nie uciekający przed wojną. Jest też sporo przybyszów z Azji. Nie tyle co Ukraińców, ale sporo. Ogólnie rzecz biorąc przyjmujemy dużo ludzi. Nie wiem czemu nie spróbować kilkunastu - kilkudziesięciu rodzin... Byłoby dobrze. Nawet jeśli to muzułmanie.

  Bo nieprawdą jest, że uchodźcy z tamtej fali to w większości chrześcijanie...
  • BabaJaga1
   28.02.2020 07:44
   Zarejestrowalem sie tylko dlatego,ze nie mial kto odpowiedziec w sprawie calunu.Moj nick nie wchodzil. Wiekszosc imigrantow we Wloszech to chrzescjanie.Jednak ze Syrii przed swoimi pobratymcami uciekali glownie muzulmanie.I przyjmowaly ich panstwa muzulmanskie a tylko tych,ktorym zabraklo miejsca wypychano dalej.Niedlugo moze byc zalew uchodzcow.Polska odmawiala wspolpracy z EU moze teraz gorzko tego zalowac.O wartosciach moralnych nie warto nawet dyskutowac bo polscy katolicy zostali zmanipulowani polityka nienawisci i klamstw.
   • zapytanie
    28.02.2020 16:11
    "Polska odmawiala" Jak zdarta płyta, ile można?
   • BabaJaga1
    28.02.2020 21:59
    odmawiala i odmawia zaslaniajac sie przy tym wartosciami chrzescjanskimi.Glupszego i bardziej obludnego wymawiania sie wymyslic sie juz nie dalo.
   • zapytanie
    28.02.2020 22:03
    Czemu ma służyć zbiorowa odpowiedzialność? Pozostałość po Peerelu?
   • BabaJaga1
    29.02.2020 13:25
    To rzad,ktory wybrales w twoim imieniu podejmuje decyzje.Jesli glosowales na niego jestes winien.Jesli nie to nie.
   • zapytanie
    29.02.2020 20:53
    "Rząd który wybrałeś"? A skąd niby "wiesz", czy w ogóle głosuję?
  • Bezimienny
   28.02.2020 20:37
   Bezimienny
   No tak.. Teraz większość uchodźców to już chrześcijanie. Cały czas mówimy o tych uchodźcach, którzy szli z Turcji? To byli chrześcijanie? Hmmm. Pierwsze słyszę.
   • Bezimienny
    29.02.2020 12:05
    Bezimienny
    Poprosiłbym o podanie źródeł tych informacji. Także tego, że ci uciekający przez TUrcję do Grecji to w większości chrześcijanie.
   • BabaJaga1
    29.02.2020 13:33
    Nie tylko przez Turcje naplywaja uchodzcy.Mozna tylko zgadywac jakie maja wyznanie bo nieprowadzi sie dokladnych badan.Wlochy w 2017 takie przeprowadzily u siebie stad wiec liczby.
   • BabaJaga1
    29.02.2020 22:28
    Mediolanska fundacja Inicjatywy i Badania nad Wieloetnicznoscia ISMU.Na dzien 1.01.2017, Milion Katolikow , 1,6 miliona Prawoslawnych i 1,4 miliona Muzulmanow.Kilkaset tysiecy innych wyznan i ateistow.Inne kraje nie podaja.
 • adwocatus diaboli
  29.02.2020 17:51
  Dwie rzeczy :
  Nie my chrześcijanie zorganizowaliśmy te pożogi które spowodowały tyle nieszczęść , po drugie jak już takie nawałnice dziejów istnieją to duży liczebnie kościół nie potrafi zareagować ORGANIZACYJNIE wielu jest wykładowców ale mało jest [ albo wcale } pasterzy , czego ich tam na tych seminariach uczą ?

  Wszystkiego tylko nie pasterstwa ,co najwyżej kapłaństwa , to opór przeciw Chrystusowi ? [ pas baranki moje } do czego służy duchowieństwu władza ? władza nad kim ? władza nad czym , niech mi będzie wybaczone ale tej władzy nie ma , no …poza środkami materialnymi kościoła , o tak ,to jest zauważalne …innej władzy nie widzę , CO JA MOGĘ ZROBIĆ ? głosować na takie a nie inne stronnictwo …. ale to nie są pasterze kościoła … nie są a o tym co się dzieje w kościele decydują , pas baranki moje …to kto tutaj jest pasterzem , władze państwowe czy biskupi ? a może premierowi z urzędu dawać do ręki pastorał , w ten sposób uniknięto by takiego chaosu jaki jest , a moim zdaniem Mojżesz to takiej sytuacji by nie dopuścił , a przecież jego wyksztalcenie było znikome , erudycja szkodzi ?... na to wygląda .

  Gdybym to ja był papieżem , to pod groźbą łamania kołem zabroniłbym zatrudniania absolwentów teologii na stanowiskach wymagających władzy , bo narobią tu w Europie takich nieszczęść jakie miały miejsce onego czasu np. w Meksyku .Wiem to szokujące , ale przed faktami i cyframi nie da się uciec .
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

  Archiwum informacji

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  26 27 28 29 30 1 2
  3 4 5 6 7 8 9
  10 11 12 13 14 15 16
  17 18 19 20 21 22 23
  24 25 26 27 28 29 30
  31 1 2 3 4 5 6