Komentarze 3
 • Marek Aureliusz
  22.02.2020 16:07
  Dwie rzeczy , dwa problemy:

  Słowa komuna , komunia nie wymyślili komuniści , to plagiat , jak się poczyta np. Amosa czy II Tes. to marksizm jawi się jako "Pikuś " Plagiat przedziwny , zwykle to ten w stosunku do kogo popełniono to przestępstwo stara się bronić swoich praw autorskich czy praw autorskich czy praw swego Mistrza , kościół sprawia wrażenie , jakby przed problemem chciał uciec , zapomnieć , zamazać ,dlaczego ? nie wiem , mogę się domyślać , paniska się z duchowieństwa porobiły … przeszli na inną stronę mocy , ale to jedynie moje domysły.

  Drugie , ważniejsze , Ksiądz zna te słowa : …

  "ruszamy z posad bryłę świata , dziś niczym , jutro wszystkim my "

  ... oni walczą , oni idą IM SIĘ CHCE , nam się nie chce "ruszyć pupy z bryły świata " oni są bardziej Chrystusowi niż my [ w tym aspekcie } bo Jezus sam mówił o Sobie Ja jestem DROGĄ … itd.. Dla nas Chrystus nie jest Droga dla nas jest ledwie przystankiem , " nam jest dobrze , żyjemy rytmem pasterek święceń pokarmów , wesel , pierwszych komunii i pogrzebów , po co nam ta Droga " świat ? a co nas on obchodzi , plebania i święty spokój to cały nas świat "

  nie ,tego nikt nie powiedział ale tak to przemawia MOWA NASZEGO CIAŁA .

  A...skąd to wiem ? bo gdyby kościół wreszcie serio potraktował swą misję to nie Ksiądz komentowałby wybryki neomarksistów tylko … oni nasze .To trochę przypomina kampanie wyborcze obecnej opozycji , nie są w stanie zaproponować czegoś pozytywnego , czegoś by porwało naród więc wytrząsają się na tym jacy to rządzący są źli , ani kościołowi ani obecnej opozycji niewiele to da .

  Proszę Księdza przed twardą pracą społeczną nie da uciec ani jej powstrzymać komentarzami , ale my nawet nie wiemy jak taka praca miała by wyglądać , nawet w ogólnych zarysach nie wiemy , a one stosy literatury zdają się być do niczego nie przydatne w działaniach materialnych , kto zaprzeczy ?

  Na początku tego wieku Jan Paweł Wielki zwołał konsystorz poświęcony brakowi przełożenia nauki kościoła na język praktyki społecznej ….jednak zauważył . A kategoria praxis jest podstawową wartością marksizmu , gdyby się tak dobrze zastanowić to jeśli Chrystus powiedział ,ze nie ten jest Jego sługą kto mówi Mu Panie , Panie itd. to jeśli Lenin powiedział ,że jesteśmy tacy jacy jesteśmy w praktyce to posiedzieli prawie to samo , cud ? nie to nie cud to plagiat , tyle że ci którzy dokonali plagiatu czynią z niego użytek ,a prawni właściciele …wyzbyli się swego dziedzictwa intelektualnego na rzecz plagiatorów .

  Oni z tej nauki czynią użytek , ta potężna to broń wstrząsnęła światem i wstrząsać będzie , bo z dobrego arsenału pochodzi . daliśmy ja sobie ukraść ,jesteśmy bezbronni , tak bezbronni gdyż żaden ludzki wytwór choćby z instytutów papieskich nie jest w stanie sprostać temu co boskie , świata nie przewrócą , tak to prawda , ale jeśli taką broną dysponują to ja bym się na miejscu kościoła tak nie cieszył .

  Przechwytywanie młodzieży , a dlaczego przechwytywanie a nie zjednywanie sobie ? tak , to robota ewangelizatorów albo … laicy zatorów , tacy byli kiedyś nasi przodkowie ,jedni są w tym fachu lepsi , bardziej fachowi , mają nas przepraszać za skuteczność ? jak już tak bardzo chcemy się nimi przejmować to … zobaczmy najpierw CO IM DAJE SIŁĘ , może to nas czegoś nauczy .

  Poza tym , Ksiądz to wie i ja to wie na początku lat dziewięćdziesiątych k.k zachował się jak …król Saul , wystarczyło trochę zwrotów majątkowych [ za rządów SLD !] i już zaczęliśmy się fraternizować z całym światem, a oni ożyli , ożyli bo niedobitych ich zostawiliśmy , a Saul zginał z rąk pogan których innego czasu oszczędził . To ten sam mechanizm , Słowo jest wieczne .
 • robak
  23.02.2020 12:15
  cyt(Może jeszcze dużo złego zrobić, to prawda. Ale świata na swoją modłę nie wywróci.) - wywroci i to na pewno - my nie z tego świata i nie ten świat mamy ratować ale dusze tych co w świat uwierzyli i jego słuchaja . komunizm to idee skąd inąd dobra prawie - teraz gorsze jest bo tto nie ideoligia ale JA jest na sztandarach i to dociera do młodych - każdy może robić to co chce i żyć jak chce i wyznawać to co chce. ewangelia krzyża nie przemawia i nie przemówi do człowieka który żyje w miarę dobrze . - wirzyć i brać swój krzyż codziennie - to nie przemawia - lepiej przemawia jesteś taki a nie inny i nie musisz tego zmieniać . Bóg kocha każdego - a że ten Bóg wymaga i mówi o piekle tego się nie mówi - miłosierdzie jest wielkie - ale i słowa są jednakie - idż i nie grzesz więcej aby ci się co gorszego nie przytrafiło .wiara to nie idea to świadomy wybór krzyża i wszystkiego co się z krzyżem wiąże . to nie jest popularne hasło . wymagać od siebie .ponosić stratę i nie mieć możliwosci wytlumaczyuć się z owej straty . - a Bóg który widzi wynagrodzi to tobie . nie ludzie ale Bóg . a jak wynagrodzi pewnikiem nie dobrą posadą tutaj ale mieszjkaniem przygotowanym tam gdzie nasza prawdziwa ojczyzna tj . Królestwo Niebieskie . pozdrawiam
 • paulus
  26.02.2020 10:41
  Ma ksiadz calkowita racje ! Kazda wieza babel sie rozsypie.Bo nie od Boga pochodzi . Halny tez przejdzie i co nieco narozrabia, ale gromnica zapalona da rade ,swiatlo , cieplo . Kto ma , kto wierzy tego tak latwo nic nie porwie !! Zaliczone Akademie 1-wszo majowe , nawet w Moskwie niekogfo nie wyksztalcily a raczej znieksztalcily . Szczesc Boze.
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

  Archiwum informacji

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  26 27 28 29 30 1 2
  3 4 5 6 7 8 9
  10 11 12 13 14 15 16
  17 18 19 20 21 22 23
  24 25 26 27 28 29 30
  31 1 2 3 4 5 6