Komentarze 2
 • Tycjan
  22.10.2019 16:22
  Jest Pani Redaktor na centralnej kościelnej stronie i słusznie , inteligentna , oczytana , tylko czy nie zasługuje Pani na temat bardziej znaczący ?

  Rozważania na temat : czy różaniec nie daje pożądanych skutków duchowych jest bezprzedmiotowe w sytuacji kiedy gros wiernych modli się coraz rzadziej albo w ogóle się nie modli … przypomina mi rozważania jednego z członków Sztabu generalnego przed 1939 r. który zastanawiał się czy użycie ciężkich bombowców w potencjalnym konflikcie z Rzeszą nie spowoduje takich zniszczeń które uczyniłyby zajmowanie terenów niemieckich nieopłacanym … Cóż zdaje się ,że złapał Kozak Tatarzyna , zanim zajmiemy terany niemieckie to trzeba wygrać wojnę z Niemcami . To inny poziom odniesienia , myślę że , nie negując słuszności Pani wywodów temat zastępczy w sytuacji kiedy problemem jest już samo to czy wierni w ogóle się mdlą , zwykłe "ojcze nasz i Zdrowaś Mario " jest problemem . To tak jakbyśmy mieli tysiąc złotych w kieszeni i zastanawiali się jaki model "mercedesa byłby dla nas najlepszy .


  Liczę na Panią , widzi Pani wsp. materializm praktyczny nie zakazał modlitwy ale zablokował , unicestwił ją kulturowo i to jest problem , jakiekolwiek rozważania tracą sens , problem w tym jak zmienić kulturę kościoła NA CO DZIEŃ , rytm jego istnienia poza świątynią aby możliwa była kontemplacja , tak różaniec jest kontemplacją , A różaniec ..próbowałem ale nie mam "nerwów"...nie ten czas, nie ten rytm .


  Wszystkim możliwym krytykom : ja nie jestem duchem , nie jestem kapłanem , jestem człowiekiem mającym dusze i CIAŁO ,żyje tu teraz w takich a nie innych warunkach społecznych rodzinnych i kulturowych co mędrcy kościoła zdają się całkowicie ignorować ,błądzą gdzieś w kosmosie , stąd też takie " bąki " rodem z Marsa .

  Zejdźmy na niższy pozom ludzie już nie czytają książek , a poeci ...to już niedobitki starego ładu .Czy to ma związek z modlitwą ? ano ma , toż właśnie w ST u podstaw naszej , tak naszej cywilizacji judeochrześcijańskiej starano się przez długie wieki tak kształtować rzeczywistość , na pustyni , w izolacji od wrogich "szumów " aby stworzyć WARUNI SPOŁECZNE w których wiara może być integralną częścią życia wiernych , gdzież to jest w nauce k.k .?

  Oho !" oberwała" Pani za nieswoje grzechy .
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

  Archiwum informacji

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  1 2 3 4 5 6 7
  8 9 10 11 12 13 14
  15 16 17 18 19 20 21
  22 23 24 25 26 27 28
  29 30 31 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11