Komentarze 24
 • Katolik k
  07.07.2019 14:04
  ja tez jestem zdziwiony gdyz cytaty sa wyjete ze srodka kontekstu biblijnego.Gdyby pracownik zacytowal pelny tekst nie mozna bylo by sie czepiac.Chcial przywalic Biblia i przywalil.W sadzie przegra.Tym bardziej po ostatnim wyroku TK,ktory sad bedzie musial uwzglednic.
  • Bezimienny
   07.07.2019 20:48
   Bezimienny
   Te cytaty pochodzą zdaje się z któregoś zbiorów przepisów prawnych Starego Testamentu. Nie tak z Księgi Kapłańskiej? Kontest niczego tu nie zmienia. Stary Testament współżycie homoseksualne traktował jako wielki grzech.
   • Katolik k
    07.07.2019 21:37
    doskonale wiesz,ze kontekst zmienia wszytko bo okresla obyczajowosc tamtych czasow.Nalezalo dodac komentarz albo zacytowac calosc z podkresleniem o co mu chodzilo.Samo zdanie brzmi jak wezwanie do zbrodni i pewnie o to IKEI chodzilo
   • Bezimienny
    08.07.2019 09:56
    Bezimienny
    Ano nie jest prawdą, że kontekst zmienia wszystko. Kontekst pozwala lepiej zrozumieć o co chodzi, ale niekoniecznie zmienia wymowę tekstu. Gdy w kontekście zdania "nie ma Boga" jest mowa o tym, ze mówi to człowiek głupi, sens tej wypowiedzi jest oczywiście diametralnie zmieniony. Wiadomo, to przykład opinii głupiego. Ale akurat prawo dotyczące kary śmierci za różne grzechy to nie opinia głupiego człowieka, tylko Boga. My dzis, zgodnie z łagodnością Jezusa, nie karzemy tego rodzaju grzechów śmiercią, ale nie znaczy to, ze czyn z gruntu zły stał się przez to dobry.
   • Katolik k
    08.07.2019 10:43
    no to odwrocmy sytuacje i zalozmy,ze na faceboku napisalem do Marty Kaczynskiej cytat z tego samego tekstu K Kaplanskiej 20,10 bez komentarza jak myslisz czy episkopat rowniez stanalby w mojej obronie i czy Policja i CBA by mnie nie scigaly?
   • Bezimienny
    08.07.2019 13:57
    Bezimienny
    Jak nie zauważyłeś, nie policja i prokuratura ściga wspomnianego Tomasza, ale jego firma, IKEA. Gdyby faktycznie nawoływał do zabijania, na pewno byłby ścigany. Po prostu policjanci i prokuratorzy potrafią czytać ze zrozumieniem i odróżniają sprzeciw wobec promocji homoseksualizmu wyrażający się w zacytowaniu Biblii od wzywania do zabijania.

    Jestem przekonany, że gdybyś w dyskusji ze zwolennikami rozwodów przytoczył argument ze Starego Testamentu cytując odpowiedni fragment o zabijaniu cudzołożników, to nikt przy zdrowych zmysłach by cię nie oskarżył o wzywanie do ich zabijania. Gdybyś jednak taki cytat umieścił bez kontekstu na profilu pani Kaczyńskiej, to oczywiście co innego. Zwróć uwagę, ze pan Tomasz nie zamieścił tego wpisu na profilu jakiegoś geja czy innego, tylko w odpowiedzi na post promujący homoseksualizm. Jak pisałem w innym miejscu, kontekst bywa wazny. tym wypadku własnie tak jest.
   • Katolik k
    08.07.2019 19:00
    zapomniales,ze tak samo mozna powiedziec o USA,ktore tak jak i IKEA obchodzily miesiac tolerancji dla LGBT i na swoich placowkach dyplomatycznych w Polsce wywiesily flagi LGBT.A pan Tomasz przeciez wiedzial,ze IKEA od wielu lat taka akcje prowadzi wiec po co chce nadal tam pracowac skoro sie mu to nie podoba?
   • Bezimienny
    09.07.2019 14:50
    Bezimienny
    No tak, Twoje musi być na wierzchu, dlatego zmieniasz temat. Bo nie chcesz przyznać, że w kwestii o której tu pisałeś nie masz racji. Że to nie było wzywanie do zbrodni...
   • Katolik k
    10.07.2019 06:18
    od wielu lat IKEA glosi tolerancje dla wszystkich w tym katolikow.Ale katolikowi sie nie spodobalo,ze dla homosekszalistow tez.
   • Bezimienny
    10.07.2019 09:14
    Bezimienny
    Jak napisałem, zmieniasz temat... Poza wszystkim pozostaje odpowiedź na pytanie, dlaczego pracując w firmie dostarczającej meble i inne tego typu akcesoria mam się zastanawiać, jaką ideologię wyznają jej prezesi? Przecież to nie jakas religia czy nawet partia polityczna, a biznes. A tak nawiasem mówiąc, kierownictwo IKEI może mieć swoje poglądy i wyrzucić, niezgodnie z prawem pracy, kogoś, kto ma inne, a taki aptekarz nie może i musi sprzedawać, co sobie klient zażyczy, choćby i sam nie popierał antykoncepcji. Ot paranoja...

    Moim zdaniem należałoby poważnie pomyśleć o bojkocie IKEI. Na nieszczęście sam w tym sklepie nie kupuje, więc nie mam jak zbojkotować :)
   • Katolik k
    10.07.2019 11:39
    od ostatniego wyroku TK nikt nic juz nie musi
 • Kael
  07.07.2019 14:47
  Czekam na prawdziwie katolickich pracownikow, ktorzy na forach firmowych beda przypominac kary starotestamentowe za cudzolostwo i "ponosic meczenstwo kar dyscyplinarnych" (z oficjalnymi listami poparcia ze strony episkopatu). Czyzby szacunek dla osob o innej (wrodzonej, jak dzis wiemy) orientacji seksualnej byl czyms gorszacym? A szacunek dla osob innej kultury rasy, religii, uposledzonych czy imigrantow jest czyms oczywistym? No wlasnie, jeszcze tak niedawno nie byl. A i w pewnych, holubionych przez obecna wladze chociazby, kregach, i dzis nie jest...
  • tomak
   07.07.2019 17:39
   Czemu piszesz nieprawdę świadomie zaciemniając problem? Nikt nie prześladuje w Polsce ludzi o odmiennej orientacji seksualnej. Ci ludzie prywatnie żyją jak chcą. Chodzi o zupełnie co innego, o ideologię homoseksualizmu i szerzej lgbt. Ta ideologia, tak, jak kiedyś marksizm-leninizm narzucana jest wszystkim w prasie, w polityce, w niektórych szkołach a nawet w dużych firmach międzynarodowych. To jest ideologiczny terror. Potępia się każdego, kto ŚMIE, MA ODWAGĘ przeciwstawić się publicznie tej ideologii. Ideologia ta (lgbt, genderyzm) jest narzucana jako aktualna wersja kulturowego marksizmu w sposób równie bezwzględny jak pierwsza rewolucyjna wersja tegoż marksizmu. Dlatego obowiązkiem każdego WOLNEGO jeszcze i zdrowo myślącego człowieka jest przeciwstawianie się temu terrorowi tak, abyśmy nie podzielili losu Niemców czy Francuzów, którym już ani pisknąć na ten temat nie wolno.
   • Kael
    07.07.2019 20:23
    Zawsze można "pisnąć", ale z sensem. Akurat pan Tomasz wybrał (oczywiście głęboko szanując - jak sam twierdzi - każdego człowieka bez względu na jego życie seksualne) formę radykalną: homoseksualizm będzie ukarany śmiercią. I to pod tekstem o tym, żeby nikt nie musiał się ukrywać ze względu na orientację seksualną. Czy ktokolwiek chciałby musieć ukrywać swoje pochodzenie, wyznanie czy inne przekonania w obawie przed obelgami bądź pobiciem? Raczej nie.
   • Katolik k
    07.07.2019 20:31
    na niemieckich ani francuskich ambasach przez miesiac nie wisialy flagiLGBT.Wisialy na wszystkich amerykanskich.Czy oni sa marksistami i naszymi wrogami?
  • sceptyk
   07.07.2019 19:58
   Szacunek do osób czy do ich grzeszności ?

   Ale … tak można bez końca , a gdyby tak w odwrotną stronę , skoncentrować iluś tam pracodawców o chrześcijańskich poglądach i zwalniać … ciekawe co by powiedzieli ?…


   Ale to im [ walczącym ateuszom ] trzeba przyznać ,że są bliżej Biblii niż my ,cokolwiek byśmy nie robili jedli , pili czy meble skręcali na chwale Pana to mamy czynić , i oni czynią ...na chwałę LGBT , taki Trzaskowski bez żenady foruje zamówieniami takie a nie inne środowiska , kiedy podejmiemy kroki symetryczne ?
   • Katolik k
    07.07.2019 21:44
    no i jaki ja jako katolik mam przyklad jesli dziewczyna mieszka w jednym mieszkaniu z chlopakiem i Komuni jej odmawiaja a tu taka sprawa i ok? Czy to powazne?
  • Bezimienny
   07.07.2019 20:53
   Bezimienny
   Kael.. Pan Tomasz zdaje się nie nawoływał do zabijania homoseksualistów, jak się mu imputuje, ale pokazał, ze Stary Testament traktował takie czyny jako poważny grzech. Po prostu śmiercią karano w ST wyjątkowo ciężkie grzechy. Przypomnienie tego faktu nie pozwala na twierdzenie, ze to był nic nie znaczący przepis. I tyle...

   Sam natomiast został ukarany bezprawnie. Za swoje poglądy. I to najlepiej pokazuje z której strony naszemu społeczeństwu grozi niebezpieczeństwo.
  • Bezimienny
   07.07.2019 20:55
   Bezimienny
   A, odnośnie do karania cudzołóstwa.. Zwróć uwagę, że nikt nikomu nie zabrania mówić, że cudzołóstwo jest złem. Ludzie robią inaczej, prawo zezwala inaczej, ale nikt nie zabrania mówienia, ze to jest złe. Tymczasem mówienie, ze homoseksualizm jest złem piętnuje się wyrzuceniem z pracy.
 • Ppp
  08.07.2019 06:29
  Biblia, zwłaszcza Stary Testament, jest zbiorem bardzo wielu tekstów z różnych czasów, którymi można uzasadnić właściwie wszystko - z tym trzeba bardzo ostrożnie. Dzisiaj nie kamienujemy za cudzołóstwo, więc straszenie śmiercią gejów (nawet tekstem biblijnym) jest i chamstwem i głupotą. Pozdrawiam.
  • nika
   08.07.2019 13:45
   Oj, poczytajcie wreszcie także Nowy Testament: "Nie łudźcie się! Ani rozpustnicy, ani bałwochwalcy, ani rozwięźli, ani mężczyźni współżyjący ze sobą , ani (....) nie odziedziczą Królestwa Bożego" (1 Kor 6,9 -10). Zob także Rz 1, 18-32. To zwłaszcza do osoby o nicku "Katolik k". Grzech pozostaje grzechem, obojętnie w Starym czy Nowym Testamencie. Może też warto byłoby się zastanowić, czym naprawdę jest grzech.
   • Katolik k
    08.07.2019 20:31
    takim samym grzechem jak i heteroseksualnym.Czyli rozpusta.Tak samo sa potepione stosunki homo jak i hetero poza malzenstwem.Jesli niepodobaja sie homo to i nie powinni podobac sie wszyscy ci co w malzenstwie nie zyja.Czyz nie?
 • gustaw..
  08.07.2019 10:29
  Jedynie obrona i zachowanie Sakramentu Małżeństwa oraz posłuszeństwo do Nakazu Boga "Jedna i Jeden na całe Życie" rozwieje wszystkie problemy jakie w tych tematach teraźniejszość niesie. Módlmy się za powszechny wymiar tych przykazań tak jak Papież Franciszek nakazuje.
 • skierka
  11.07.2019 09:46
  Czegoś tutaj brakuje ,czego mianowicie ano … prawa , tego naszego chrześcijańskiego bo nie mojżeszowego , tamto uległo jak wszystko to co ludzkie zestarzeniu . Pewnie ,ze wiele z tego można stosować i dzisiaj , np. zagadnienia lichwy [ u nas to tabu ].

  Wczoraj słuchałem w TV dyskusji "sławionego " p. Jażdżewskiego z było nie było profesorem KUL-u i tamten raził nieporadnością w sytuacji kiedy oponent wybierał najbardziej drastyczne przykłady ze ST i mieszał je z kontekstem naszych czasów, dlaczego ? bo BRAK NAM DOSTOSOWANEJ DO WYMOGÓW ZNAKÓW CZASU [Mater et Magistra ] WYKŁADNI POSTĘPOWANIA W TAKICH PRZYPADKACH j/w .

  Mojżesz uznał ,że oprócz Dekalogu potrzebne są UŚCIŚLENIA , konkretyzacja tego jak powinno wyglądać życie człowieka wierzącego . I tutaj jest zagwozdka , u nas teolodzy chcą tworzyć dzieła WIEKOPOMNE ,PONADCZASOWE a to przecież bzdura , tylko Bóg jest ponadczasowy , nie mamy za grosz skromności która by pozwalała stwierdzić :" w tym czasie takie a nie inne rozwiązanie jest zgodne z Biblią imoralnością kościoła " ...ale tego nie mamy … za to mamy "mrowie "teologów ,wiem , przesadzam .


  Druga rzecz ,z tej dysputy , p. Jażdżewski raczył powiedzieć ,że kościół nie ma prawa mówić Polakom JAK MAJĄ ŻYĆ , profesor nie zaprzeczył … i tutaj mnie "zadołował " ...przecie z Ewangelia właśnie zaczyna się właśnie od tego ,od człowieka ST Jana Chrzciciela który właśnie PRZYGOTOWUJE GLEBĘ SPOŁECZNĄ POD ZASIEW SŁOWA , właśnie od tego zaczyna się ...no powinna się zacząć ewangelizacja , jak można siać skoro gleba nie przeorana , nie zabronowana toż ziarni wpadnie miedzy ciernie i osty ?

  Profesor raczył być ofiarą nauki kościoła oto państwo będzie nas uczyło jak żyć a my... my będziemy opowiadać jak to Chrystus nas kocha ..bzdura , kompletna bzdura . Jeżeli Bóg potrzebował ST, prawa to ile bardziej potrzebuje go słaby człowiek ?


  A co powinien odpowiedzieć profesor ? powinien odpowiedzieć ,że nauka życia zgodna z chrześcijańskimi normami jest "psim " obowiązkiem kościoła nauczającego a wam [ ateuszom } nic do tego … uczcie swoich , ale tego nie powiedział , w imię czego "dialogu ze światem za wszelką cenę ? żeby nie ranić mieczem słowa ?oni sami się ranią , tylko trzeba im to pokazać , ale tego nie robimy ...
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

  Archiwum informacji

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  29 30 31 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11
  12 13 14 15 16 17 18
  19 20 21 22 23 24 25
  26 27 28 29 30 31 1
  2 3 4 5 6 7 8