Komentarze 5
 • paulus
  10.01.2019 22:19
  ...niestety nauka religi jest dobrowolna i dlatego czesto i gesto ..przz tzw "szczury wyscigowe" ..omijana.Niestety nie tylko religia ale i WF …. co dla mojego pokolenia bylo nie do pomyslenia . Takze niestety winni jednemu i drugiemu sa rodzice . Tylko wspolczuc glupocie i krotkowzrocznosci. Szczesc Boze
 • Ewa
  10.01.2019 22:31
  Zgadzam się, mamy prawo do religii w szkole. Dodam jednak pewną refleksję. Kilka lat temu bardzo zaskoczyła mnie moja koleżanka, która powiedziała, że lepiej by chyba było, gdyby lekcje religii odbywały się nadal w salkach katechetycznych przy kościele. Od razu zaznaczam, że powiedziała to mama trójki dzieci, osoba głęboko wierząca, zaangażowana w duszpasterstwo rodzin, domowy Kościół, mnóstwo inicjatyw religijnych. Jej zdaniem, religia w salach przykościelnych wymagałaby jasnej deklaracji i wysiłku, bardziej angażowałaby rodziny w życie parafii. Jak obserwuję postawę wielu rodziców i ich podejście do lekcji religii (wyszydzanie, lekceważenie, podważanie zasad wiary) to chyba rozumiem koleżankę i jej słowa bardziej.
 • Toreador
  13.01.2019 11:08
  Artykuł dobrze określa PRAWO do nauki religii ,ok , ale czy jest to prawo POTRZEBNE , ale komu potrzebne i do czego ?

  Niech mi darowane będzie , ale źle mis się ta religia w szkole kojarzy , przez uchylone drzwi klasy gimnazjum widziałem młoda katechetkę usiłującą się przerwać przez klasowy szum , TAK SIE NIE POZNAJE BOGA !


  Biblia po prostu Biblia , ciernie i osty , EP żyjąc w izolacji od społeczeństwa przyjął błędnie ,że to co na ulicy odpowiada mniej więcej temu co w kościele , jakże się mylą … a to przecież jest STARCIE DWÓCH OBCYCH CYWLIZACJI , czego oni nie raczą dostrzegać epatując lud statystykami o tym że tyle to a tyle procent populacji DEKLARUJE przynależność do k.k. jakże się mylą... owa przynależność może się objawiać chrzcinami , pierwszą komunią [ bo ze ślubami coraz gorzej ] i pochówkiem … i niczym ponad to , to nie jest świat chrześcijan … jakże się biskupi mylą.


  Kościół ma prawo , fakt , ale czy powinien z tego prawa korzystać , to już odrębne zagadnienie , tak ja mam konstytucyjne prawo aby kupić zgrzewkę powiedzmy ośmiu piw i spożyć je w ciągu 5 min. ale czy powinienem z tego prawa korzystać ?

  Za komuny wszystko było prostsze , tutaj oni a tam my , a dzisiaj "artystyczny nieład " co ? że teraz to już wszyscy razem , jakże się mylą , ja właśnie teraz widzę większa zaciekłość w zwalczaniu religii niż kiedyś , i oto wysyłamy młodych i NIEPRZYGOTOWANYCH nawet psychicznie młodych , bardzo młodych ludzi na starcie z machiną medialno- kulturową , nie maja szans , zgubią wiarę zanim jeszcze opuszczą szkołę .
 • Gość
  21.02.2019 18:17
  Ksiądz Jacek Prusak mówi: lepiej religii uczyć poza szkołą "żeby religia stała się czymś więcej niż jednym ze szkolnych przedmiotów, żeby była nauczaniem życia we wspólnocie parafialnej, kształtowała więź z lokalną społecznością kościelną"
 • Ktoś
  27.03.2019 14:21
  Z deona: "Jak pisze Jakub Szymczak ... 52 proc. Polek i Polaków uważa, że lekcje religii powinny odbywać się w parafii"
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie... Pobieranie...

  Archiwum informacji

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  28 29 30 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11
  12 13 14 15 16 17 18
  19 20 21 22 23 24 25
  26 27 28 29 30 31 1
  2 3 4 5 6 7 8